18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

By żyło im się lepiej

Politycy dostaną podwyżki. Polacy zapłacą

Wojciech Kozicki
02.08.2019  07:58
Wynagrodzenia polskich polityków pójdą w górę, Polacy zapłacą
Wynagrodzenia polskich polityków pójdą w górę, Polacy zapłacą Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Polscy politycy na zarobki nie powinni narzekać. Chociaż co miesiąc na ich konta trafiają ogromne pieniądze, to jednak ciągle im mało. Sądzicie, że szczyt arogancji i chciwości został już osiągnięty? Ta informacja podsienie wam ciśnienie skuteczniej, niż poranna kawa. Posłowie dostaną podwyżki!

Posłowie żyją w Polsce jak celebryci, a Polacy płacą im niemal za wszystko. Niedawno pisaliśmy, że marzą im się luksusy, więc wybudują sobie nowy Dom Poselski za setki milionów złotych. Radosław Sikorski chciał nawet gigantyczną dotację na remont swojego domu! Nadal jednak chcą więcej, więc wkrótce otrzymają… wyższe wynagrodzenia!

Zarobki polityków

Obecnie posłowie zarabiają 8016,7 zł brutto oraz otrzymują 2505 zł nieopodatkowanej diety. Dochodzą do tego też liczne dodatki. np. za udział w komisjach. Wyczuli jednak okazję, że można zabrać Polakom jeszcze więcej pieniędzy. Jak donosi „Rzeczpospolita”, zarobki polityków pójdą w 2020 roku w górę o 631 złotych, o czym zakomunikowała szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska podczas posiedzenia Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

Wzrost wynagrodzeń o 6% obejmie nie tylko polityków. Więcej dostaną także pracownicy Sejmu i straż marszałkowska. To także wzrost zrost pensji wszystkich osób na kierowniczych stanowiskach państwowych.

6 % to być może dopiero początek podwyżek. RP.pl przywołuje słowa posła PO z Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych Jarosława Urbaniaka. Zwrócił uwagę, że budżet Kancelarii Sejmu na 2020 rok jest bardzo wysoki i być może podwyżki będą znacznie hojniejsze.

Oczywiście, jak najbardziej polskim politykom im wyższe pensje. Doceniamy ich niezmiernie ciężką pracę, to jak dbają o obywateli i jak poświęcają się dla dobra Polski. Tacy bohaterowie nie mogą klepać biedy...

Przeczytaj więcej
Komentarze