18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Teraz to już ostatnia wpadka?

Koniec Petru w polityce? Zajmie się nim sąd

Wojciech Kozicki
07.06.2019  20:09
Ryszard Petru teraz się doigrał - czy to jego ostateczny upadek?
Ryszard Petru teraz się doigrał - czy to jego ostateczny upadek? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Ryszard Petru, niegdyś lider partii Nowoczesna, a teraz Teraz!, znowu ma kłopoty. Nie chodzi już o wpadki i wypowiedzi, a o pieniądze. „Ekonomista” po raz kolejny nie poradził sobie ze sprawozdaniem finansowym Partię zmienił, ale problemy zostały te same…

Ryszard Petru prawdopodobnie po cichu zwija projekt Teraz!. Jak podaje niezalezna.pl, ugrupowanie może wkrótce zostać wykreślone z ewidencji partii politycznych, a PKW przekazała sprawę do sądu. Poszło o sprawozdanie finansowe za 2018 rok złożone po terminie. Sprawę rozstrzygnie Sąd Okręgowy w Warszawie.

Odkrywca Morza Azorskiego, który potrafi pomylić nazwę własnej partii i zrobić błąd we własnym podpisie, już raz borykał się z podobnym problemem. PKW odrzuciła sprawozdanie Nowoczesnej za kampanię w 2015 roku. Wówczas pieniądze z rachunku partii przelano bezpośrednio na konto komitetu wyborczego, co jest niezgodne z prawem. Odpowiadał za to Michał Pichowicz, który jest mężem posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz. Wciąż także nie wiadomo kto spłaci długi Nowoczesnej.

Samotny Petru

Teraz! i tak może przestać istnieć. Wprost.pl podaje, że w kole z Petru były dwie osoby, ale jedna uciekła do Wiosny, a Joanna Scheuring-Wielgus też raczej na tonącym statku nie zostanie. Asystenci z Teraz! podobno już planują desant do Platformy Obywatelskiej. Portal twierdzi też, że Petru raczej nie wystartuje w jesiennych wyborach, bo chciałby mieć miejsce wysoko na liście, ale nikt w Koalicji Europejskiej się na to nie zgodzi.

Przynajmniej nikt mu już więcej nie zarzuci, że ma romans z posłanką Schmidt... bo zmieniła nazwisko.

Wpadki i wypowiedzi - Ryszard Petru:

Przeczytaj więcej
Komentarze