18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Petru o śmierci Adamowicza. Oskarża PiS

Redakcja
21.01.2019  13:54
Polityk Ryszard Petru (Teraz!, kiedyś Nowoczesna) i komentarz po śmierci prezydenta Gdańska. Mowa nienawiści jest jego zdaniem powodowana przez PiS.
Polityk Ryszard Petru (Teraz!, kiedyś Nowoczesna) i komentarz po śmierci prezydenta Gdańska. Mowa nienawiści jest jego zdaniem powodowana przez PiS. Fot: Andrzej Zbraniecki/East News

Ryszard Petru (Teraz!) o śmierci prezydenta Gdańska. Padły oskarżenia pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. Chce, by opozycja się zjednoczyła.

Śmierć prezydenta Pawła Adamowicza na WOŚP w Gdańsku skłania znane osoby do wypowiedzi. Krystyna Pawłowicz oskarża na Twitterze Jurka Owsiaka. Janusz Korwin-Mikke apeluje, o przywrócenie kary śmierci. Krzysztof Skiba (Bic Cyc) uważa, że Adamowicz „przeszkadzał, więc się go pozbyli”. Mariusz Pudzianowski zaatakował internautów i stwierdził, że „g*wno robią”. Wojciech Cejrowski uważa, że śmierć Adamowicza jest „celebrowana jakby umarł Stalin” i określa zmarłego prezydenta jako „wrednego typa”. Ksiądz Dunin Borkowski porównał Adamowicza do Heroda.

Ryszard Petru o śmierci Adamowicza

Milczeć nie zamierza też Ryszard Petru. Na Twitterze napisał, że PiS jest odpowiedzialny za język nienawiści w Polsce. Jak podaje radiozet.pl, polityk partii Teraz! uważa morderstwo Pawła Adamowicza za mord polityczny. Nie wierzy w refleksję partii rządzącej. Dodał, że nie może być „ciszy nad tą trumną”.

Jego zdaniem nie można czekać aż „polityczna nienawiść wbije nóż w kolejne ciało”. Zaapelował więc do opozycji, by zjednoczyła się, aby „zakończyć zło”. Jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość przez lata organizowało i finansowało nienawiść w Polsce.

Jego koleżanka z Partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus z w wywiadzie dla Gazeta.pl powiedziała, że Adamowicza "zamordowała mowa nienawiści". Jej zdaniem doprowadził do tego PiS.

ZOBACZ TEŻ: Morderca Adamowicza może uniknąć więzienia. Śledztwo zostanie umorzone?

Przeczytaj więcej
Komentarze