18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kto przygarnie króla wpadek?

Ryszard Petru może odejść z własnej partii

11.03.2019  11:36
Petru odchodzi z Teraz!? Może przygarnąć go Platforma Obywatelska
Petru odchodzi z Teraz!? Może przygarnąć go Platforma Obywatelska Fot: Pawel Wisniewski/East News

Ryszard Petru był niegdyś liderem partii Nowoczesna. Teraz jest w Teraz!. Być może jednak opuści założone przez siebie ugrupowanie polityczne i zmieni partyjne barwy. Okazuje się również, że chciał wrócić do Nowoczesnej. Teraz to już na pewno nazwy partii zaczną mu się mylić...

Na Wprost.pl pojawiła się wypowiedź anonimowego posła PO, który twierdzi, że Ryszard Petru może odejść z Teraz!. Chciał podobno wrócić do Nowoczesnej, ale był tam niechciany przez Lubnauer. Jego potencjalnym celem może być teraz Platforma Obywatelska. Czyżby szykował się sensacyjny transfer na polskiej scenie politycznej?

Sprawdzamy teraz na ile jest opcja, żeby Rysio wszedł do PO. Możemy zrobić manewr, żeby obyło się bez dużego oburzenia, że go przyjmujemy i przyjąć go tylko do klubu – powiedział wprost.pl anonimowy poseł Platformy Obywatelskiej. (wprost.pl)

Petru w PO - winna Scheuring-Wielgus?

Tajemniczy poseł z PO zdradził, ze rozważne są różne opcje, jak przygarnąć króla wpadek i przejęzyczeń. Jak mógłby przejść no innej partii bez wielkich sensacji? Być może zostałby przyjęty „tylko do klubu”.

Wprost.pl podejrzewa, że wszystkiemu winni są Joanna Scheuring-Wielgus i Robert Biedroń. Ukochany Krzysztofa Śmiszka powiedział w jednym z wywiadów, że posłanka mogłaby być jego „jedynką” na listach do Parlamentu Europejskiego. W ten sposób koło poselskie Teraz! przestałoby istnieć.

A może koalicja? Nazwa Teraz-Wiosna brzmiałaby dość optymistycznie.

Petru i wynik w wyborach

Warto przypomnieć, że jeszcze październiku 2018 roku Sławomir Neumann zapraszał Petru do Platformy Obywatelskiej. Odkrywca „Morza Azorskiego” odmówił i powiedział, że ma inne poglądy, niż Platforma Obywatelska.

Jeszcze niedawno Petru przewidywał, że Teraz! pod jego przywództwem może uzyskać dwucyfrowy wynik w wyborach. Nie wiadomo, czy to przejęzyczenie, czy naprawdę w to wierzy. Sądząc jednak po jego obietnicach wyborczych, to powinien dołączyć do Wiosny.

Zakładam wynik dwucyfrowy. Robię badania. Jak tworzyłem Nowoczesną nauczyłem się jednej rzeczy. Musimy oceniać rzeczywistość obiektywnie i ludzie potrzebują ugrupowania, które mówi: niskie podatki, rozdział państwa od kościoła, koniec z węglem jako źródłem polskiej energii – powiedział Ryszard Petru. (rp.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze