18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Konieczne cięcia"

Pilne zebranie PiS. Na gwałt szukają kasy!

Wojciech Kozicki
08.11.2022  18:49
Pilne zebranie PiS. "Trudna sytuacja, konieczne cięcia"
Pilne zebranie PiS. "Trudna sytuacja, konieczne cięcia" Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER/East News

Pilne spotkanie władz PiS. Wirtualna Polska ujawnia, że Prezydium Komitetu Politycznego rozmawiali o kryzysie w finansach publicznych. Podobno sytuacja jest „piekielnie trudna i potrzebne są cięcia”.

Oj, zaczyna się im palić po pupcią! Wirtualna Polska ujawnia, że odbyło się nagłe spotkanie władz Prawa i Sprawiedliwości. Politycy, którzy rozmawiali o kryzysie w finansach publicznych i budżecie, mieli po raz pierwszy w historii przyznać, że "sytuacja jest piekielnie trudna" i konieczne będą "cięcia". Rząd będzie na gwałt szukał oszczędności… ale pewnie nie u siebie.

PiS szuka oszczędności. Co dalej z CPK?

W siedzibie PiS na Nowogrodzkiej zjawili się Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy i wiceprezesi PiS. Sytuacja musi być napięta jak plandeka od Żuka, bo zazwyczaj spotkania Prezydium Komitetu Politycznego odbywały się w piątki. Zdecydowano się jednak pilnie zwołać zebranie we wtorek.

Od kilku godzin przy Nowogrodzkiej trwa Prezydium Komitetu Politycznego PiS.Tematem planowane oszczędności budżetowe, trudna sytuacja finansowa, kwestia tarczy antyinflacyjnej i rozmowy z KE na temat KPO – ujawnił dziennikarz Wirtualnej Polski.

Nieoficjalnie mówi się o rezygnacji z wielomiliardowych inwestycji. To dlatego pojawiają się doniesienia, że Jarosław Kaczyński wstrzymał budowę CPK?

Zaczyna się przegląd inwestycji, dużych i mniejszych wydatków, które można odsunąć w czasie. Ministerstwa będą to raportować, poszczególne resorty mają ustalić plan działań w tym zakresie. Kluczowe jest jedno: cięcia muszą w jak najmniejszym stopniu dotknąć obywateli – ujawnił anonimowy polityk PiS. (Wirtualna Polska)

logo Tu się dzieje