18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS chce wprowadzić ulgi dla najgorzej zarabiających

Redakcja
13.12.2018  12:13
mateusz morawiecki
mateusz morawiecki Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Prawo i Sprawiedliwość przedstawia kolejny pomysł, który mógłby zapewnić partii poparcie wyborców w przyszłorocznych wyborach europejskich i parlamentarnych. Teraz pracuje nad wsparciem dla rodzin o niskich dochodach – donosi w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

W kancelarii premiera trwają prace nad nową formą wsparcia dla osób o niskich dochodach, co miałoby stanowić kluczowe hasło partii Jarosława Kaczyńskiego w wyborach. Konkrety poznamy prawdopodobnie na początku 2019 roku, ale już teraz mówi się o możliwych rozwiązaniach.

Jak czytamy w „DGP”, w grę wchodzi m.in. obniżenie podatku dochodowego dla zarabiających poniżej granicy przeciętnego wynagrodzenia. Przypomnijmy, średnie przeciętne wynagrodzenie w III kwartale tego roku to 4580 złotych.

Problemem mogą jednak okazać się koszty. Gazeta informuje, że wprowadzenie takiego rozwiązania mogłoby pochłonąć kilka miliardów złotych.

Dziennik dodaje, że w rzeczywistości PiS pracuje nad całym "kampanijnym pakietem rozwiązań", za pomocą których wzrosłyby szanse na zwycięstwo partii w wyborach. Wśród nich ochrona odbiorców przed podwyżkami cen prądu.

ZOBACZ TEŻ: Wigilia i Wielki Piątek wolne od pracy? To propozycja PSL