18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes bezdomny

Siedziba PiS będzie zburzona. Kaczyński na walizkach

15.05.2019  20:49
PiS się wyprowadza - czy ich polityczny plan runie jak siedziba na Nowogrodzkiej?
PiS się wyprowadza - czy ich polityczny plan runie jak siedziba na Nowogrodzkiej? Fot: Piotr Molecki/East News

Siedziba PiS na ulicy Nowogrodzkiej, czyli „centrum dowodzenia światem” Jarosława Kaczyńskiego, została sprzedana. Budynek zmienił właściciela, więc Prawo i Sprawiedliwość czeka przeprowadzka. Raczej nie spełni się jednak marzenie opozycji, by posłowie rządu zamieszkali w zakładzie karnym.

Jarosław Kaczyński i PiS muszą wyprowadzić się z siedziby przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie. Izraelska spółka Metropol NH sprzedała budynek i teraz jego właścicielem jest polska spółka hotelarska Q Hotel. Radio Zet nieoficjalnie dowiedziało się, że wysokość transakcji wyniosła 6-7 milionów euro.

PiS wyprowadza się z Nowogrodzkiej

Spółka planuje zburzyć budynek i postawić tam hotel, PiS ma kilkanaście miesięcy, by się wyprowadzić. Nie wiadomo jeszcze jeszcze kto przygarnie prezesa i jego drużynę. Jedno jest pewne - nie będą żałować sobie pieniędzy podatników na nowe lokum.

Nie planujemy podejmować żadnych natychmiastowych kroków, jeśli chodzi o dotychczasowe funkcjonowanie budynku. W tego typu przypadkach proces realizacji inwestycji trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Na tym etapie dla obecnych najemców w praktyce nic się nie zmieni. O naszych kolejnych krokach będziemy ich informować z odpowiednim wyprzedzeniem – powiedział  dyrektor Q Hotel Radosław Altheim.

Radio informuje również, że prezes PiS (a właściwie spółka Srebrna) darł koty z Izraelczykami. Chodziło m. in. o opłaty za podziemny parking. Srebrna nie pozwoliła też wybudować na Nowogrodzkiej wieżowca.

siedziba pis
Przeczytaj więcej
Komentarze