18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Robią co mogą

PiS ujawnia plan na zdobycie głosów młodych. Sprawdzi się?

27.06.2019  11:26
PiS ujawnia plan na zdobycie głosów młodych. Sprawdzi się?
PiS ujawnia plan na zdobycie głosów młodych. Sprawdzi się? Fot: Piotr Molecki/East News

PiS w jesiennych wyborach wyraźnie planuje szturmem zdobyć głosy wszystkich Polaków. Właśnie partia ujawniła plan na zainteresowanie młodych.

To, że na PiS rekordowo głosuje wiejski elektorat, wiemy wszyscy. Dodatkowo ostatnio udało im się zaskarbić sympatię rodzin z dziećmi takimi programami jak 500 plus i 300 plus. To, jak do tej pory, dawało im zwycięstwo. Postanowili więc podbić kolejną grupę.

Tym razem Prawo i Sprawiedliwość stawia na młodych. W jesiennych wyborach chcą powalczyć o ich poparcie i mają już na to konkretny plan. Ujawnili szczegóły.

Prawo i Sprawiedliwość chce uzyskać głosy młodych

Pierwszą próbą podbicia serc wyborców nieprzekraczających 26 roku życia jest zerowy PIT, oznaczający, że osoby takie nie płaciłyby podatku. Według Rzeczpospolitej jest jeszcze jeden krok, który partia wykona w ich stronę.

Rządzący chcą ułatwić życie tak studiującym, jak i pracującym. Planują m.in. cyfryzację państwa oraz dostosowanie go do potrzeb ludzi młodych. 

Mamy zbadane ich oczekiwania społeczne. Są cztery nowe roczniki, które weszły na arenę polityczną. Trzeba zahamować ich wyjazdy z Polski (...) Zadaniem będzie poprowadzenie zmian w przestrzeni publicznej, by młodzi ludzie zasilali sferę publiczną. Tam jest problem z płacami. Są one słabo waloryzowane w porównaniu ze sferą prywatną – mówił szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych prof. Waldemar Paruch.

Myślicie, że to faktycznie zapewni PiS-owi poparcie młodych? Stają na rzęsach, żeby się przypodobać - pytanie tylko, czy to im wystarczy?

Przeczytaj więcej
Komentarze