18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyobraźnia PiS nie zna granic

Kaczyński zmieni mapę Polski. Mają rozmach...

05.09.2019  19:06
Kaczyński kontra mapa Polski. PiS stworzy nowe województwa i zmieni podział administracyjny?
Kaczyński kontra mapa Polski. PiS stworzy nowe województwa i zmieni podział administracyjny? Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Kampania wyborcza PiS trwa, a Jarosław Kaczyński przemierza kraj i składa kolejne obietnice wyborcze. W Siedlcach poszedł na całość i zapowiedział, że szykują się zmiany na mapie Polski. Jak to mówił Siara w "Kiler-ów 2-óch", „mają rozmach…”.

Jarosław Kaczyński w Siedlcach promował PiS i oczywiście krytykował poprzedni rząd. Jego zdaniem okręg siedlecko-ostrołęcki nie był dobrze traktowany przez Platformę Obywatelską i nie mógł się rozwijać. Czas to zmienić! Szeregowy prezes z Nowogrodzkiej odświeżył pomysł z 2015 roku i ogłosił, że powstanie nowe województwo…

Jak podaje Radiozet.pl, województwo mazowieckie zostanie podzielone na dwa mniejsze: województwo obejmujące Warszawę i okolice oraz województwo mazowieckie. W ten sposób zostanie rozwiązany problem zawyżania przez stolicę dochodu na mieszkańca w obrębie Mazowsza.

My tę sprawę będziemy chcieli załatwić, bo to nawet mimo pewnych posunięć w odniesieniu do UE, bo takie posunięcia zostały rzeczywiście podjęte, jest za mało. Po prostu trzeba będzie to zrobić w ten sposób, że będzie województwo Warszawa i okolice i województwo mazowieckie – ogłosił Kaczyński. (Onet.pl)

Przypominamy, że w 2018 roku Prawo i Sprawiedliwość chciało utworzyć dwa nowe województwa:  środkowopomorskie i częstochowskie. Mateusz Morawiecki ogłosił to w trakcie spotkania z dziennikarzami i kandydatami PiS na samorządowców transmitowanego przez internet, które odbyło się 7 września w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zapowiedział wówczas szeroko zakrojone konsultacje społeczne.

Czy PiS zmieni mapę Polski i powstaną nowe województwa? Trzeba przyznać, pomysłowość PiS nie zna granic…