18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mniej procentów w wyborach?

PiS podniesie ceny alkoholu. To może być koniec rządu

28.06.2019  08:00
PiS wiele ryzykuje - niektórzy wyborcy jesienią mogą wytrzeźwieć
PiS wiele ryzykuje - niektórzy wyborcy jesienią mogą wytrzeźwieć Fot: Jan BIELECKI/East News, Pixabay

PiS po ogłoszeniu wyników wyborów jesienią może obudzić się z niezłym kacem. Jarosław Kaczyński z ekipą zamierzają podpisać na siebie wyrok, bo zapowiedziano już podwyżkę cen alkoholu. Droższe wino, piwo i wódka mogą zniechęcić do rządu nawet "pisoholików".

Tego wyborcy mogą Kaczyńskiemu nie wybaczyć. Jak podaje wprost.pl, za kilka miesięcy wzrosną ceny alkoholu, bo rząd zapowiedział podwyżkę podatku akcyzowego o 3 procent w ramach projektu ustawy budżetowej na rok 2020.

Co więcej, droższy będzie też tytoń i wyroby tytoniowe. Czy Kaczyński w ten sposób puści poparcie wyborców z dymem?

Ceny alkoholu w górę, poparcie dla rządu w dół?

Rząd potrzebuje pieniędzy, bo obiecuje kolejne festiwale rozdawnictwa. Dzięki wspomnianym podwyżkom do budżetu na wpłynąć ponad miliard złotych.

Wprost.pl podaje, że za alkohol klient zapłaci jedynie kilkadziesiąt groszy więcej, ale to może wystarczyć, by wiele osób wytrzeźwiało z uwielbienia dla Prawa i Sprawiedliwości. Zamożni klienci kupujący drogie trunki podwyżki nie odczują, ale miłośnicy tanich alkoholi i tzw. "siarkofrutów" mocno oberwą po kieszeni.

PiS podnosząc ceny alkoholu strzela sobie w kolano. W programie „Polska i Świat” w 2019 roku ostrzegano, że Polacy piją coraz więcej. Statystyczny obywatel spożywa rocznie 11 litrów czystego spirytusu, a jeszcze w 2005 roku było to 9,5 litra. Polscy politycy również lubią sobie chlapnąć, oczywiście za pieniądze podatników. Niedawno ujawniono, że w Senacie przeznacza się szokujące kwoty na alkohol.

Wyższe składki na ZUS

Wiele osób być może w ogóle nie będzie stać na alkohol. Planowane są również podwyżki składek na ZUS o 10 procent. Oczywiście wszystko w 2020 roku, bezpiecznie po wyborach. Miesięczna danina ma wynosić wówczas 1500 złotych. Jak tak dalej pójdzie, to opozycja jesienią będzie miała co oblewać.

Przeczytaj więcej
Komentarze