18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

500 plus NIE dla bezrobotnych? PO: „To jest szkodliwe i trzeba to zmienić"

Redakcja
26.11.2018  13:44
jan grabiec 500 plus
jan grabiec 500 plus Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Platforma Obywatelska chce wprowadzić zmiany w sposobie funkcjonowania programu Rodzina 500 plus. Świadczenie w ramach 500 plus straciłyby osoby bezrobotne.

Będziemy chcieli w następnej kadencji Sejmu zająć się problemem "czy się stoi, czy się leży, 500 plus się należy". To jest dysfunkcyjne – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik PO Jan Grabiec. Jego zdaniem dodatek pieniężny jest „szkodliwy” w przypadkach, gdy żaden z rodziców nie pracuje.

Rodzice, którzy są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus. To jest szkodliwe i trzeba to zmienić – dodał. (se.pl)

Rzecznik PO ocenia jednocześnie, że program powinien zostać rozszerzony i obejmować również tych, którzy mają jedno dziecko – bez kryterium dochodowego.

PiS odpowiada na pomysł PO

Z kolei PiS przekonuje, że nie pozwoli wprowadzić do programu "500 plus" "żadnych niekorzystnych zmian dla Polaków".

Mam wrażenie, że niepracujący rodzice, którzy wychowują dzieci i zajmują się domem, pracują ciężej niż posłowie PO. (…) To, co proponuje PO, to jest to absolutna dyskryminacja rodaków! - stwierdził w rozmowie z „SE” Ryszard Czarnecki z PiS. 

ZOBACZ TEŻ: Ukraińcy w Polsce. Dostają emerytury, 500+, renty i zasiłki

Zagłosuj

Czy zgadzasz się z pomysłem odebrania 500 plus bezrobotnym?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze