18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Stajnia Augiasza"

Koniec TVP bliski. "To szczujnia, tego nie da się posprzątać"

Emilia Waszczuk
05.04.2019  08:11
TVP i PR do likwidacji? PO szykuje projekt
TVP i PR do likwidacji? PO szykuje projekt Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Posłowie Platformy Obywatelskiej mają nowy plan na Telewizję Polską i Polskie Radio. Chcą je... zlikwidować, bo to "stajnia Augiasza, której nie da się posprzątać".

Jeśli jesienne wybory wygra Platforma Obywatelska, cała Telewizja Polska i Polskie Radio oraz ich pracownicy mogą mieć spory problem. Politycy największej partii opozycyjnej pracują bowiem nad likwidacją mediów publicznych!

Choć do wyborów jeszcze daleko i nie wiadomo, jakim poparciem może cieszyć się w nich PO, już powołano specjalną komisję, która przygotowuje plan. TVP i PR mają zostać zamknięte, bo - zdaniem polityków - to, co zrobił z nimi PiS jest nie do odbudowania.

Inaczej tej stajni Augiasza się nie da posprzątać. Wiem, co dzieje się na Placu Powstańców (siedziba programów informacyjnych TVP – red.). Niektórzy już mają umowy z zapisanymi „złotymi spadochronami”. Gdyby mieli się pożegnać z pracą, mają zagwarantowane ogromne odprawy - mówi portalowi Onet.pl jeden z polityków opozycji.

Co zamiast TVP?

Co oznaczałaby likwidacja mediów publicznych? Do końca jeszcze nie wiadomo. Najprawdopodobniej powołana będzie nowa instytucja, którą zarządzać miałaby Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Tak zresztą było aż do przejęcia władzy przez PiS - wcześniej władzę nad mediami sprawował KRRiT, po wprowadzeniu tak zwanej "małej ustawy medialnej" przejął ją rząd, by następnie przekazać powołanej do tego celu Radzie Mediów Narodowych.

Choć nie wiadomo jeszcze, jak zmienić miałyby się media publiczne, pewne jest jedno - koniec z abonamentem. Dlaczego? Przez PiS i zamienienie TVP "w szczujnię".

PiS zamienił Telewizję Polską w opłacaną z pieniędzy ludzi szczujnię. Nikt już nie będzie chciał na to płacić, nawet jeśli odpowiedzialni za ten codzienny skandal na antenie odejdą - mówi Onet.pl polityk PO.

Nowa spółka - jeśli będzie działała na zasadach instytucji kultury - miałaby być w pełni finansowana z budżetu państwa.

Przeczytaj więcej
Komentarze