18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec Eldorado

Pobierasz emeryturę lub 500 plus? Minister rodziny ma złe wieści

27.01.2023  09:53
Będzie 500 plus dla seniorów?
Będzie 500 plus dla seniorów? Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat wprowadzenia nowego świadczenia socjalnego typu 500 plus z myślą o seniorach. Czy jest szansa na wdrożenie takiego programu?

Pomysł wprowadzenia nowego świadczenia socjalnego skierowanego do seniorów przewija się w debacie publicznej już od wielu miesięcy. Program skierowany byłby nie do wszystkich starszych osób, lecz do małżeństw z długim stażem. Pojawiła się nawet petycja obywatelska w sprawie wprowadzenia programu o roboczej nazwie „Małżeństwo+”.

Zwracamy się z apelem do Wysokiej Izby o uchwalenie ustawy Małżeństwo+. Medal za długoletnie pożycie, który został ustanowiony przed laty, jest pięknym uhonorowaniem dotrzymywania przysięgi małżeńskiej, ale nie pomoże w trudnych chwilach

- czytamy w petycji.

Minister rodziny Marlena Maląg odpowiada

O świadczeniu dla małżeństw z długoletnim stażem mówi się od lat, a taka petycja trafiła już niegdyś na biurko Andrzeja Dudy. Wciąż jednak nie ma postępu w tej sprawie. Teraz Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej, zabrała głos w tej sprawie.

My nad takim dokumentem w tej chwili nie pracujemy. Cały czas chcemy wspierać rodziny przez różne działania

- stwierdziła Maląg w radiu RMF FM.

Dziennikarz radia zwrócił uwagę na treść petycji, wedle której świadczenie przysługiwałoby małżeństwom ze 40-letnim stażem. To wspierałoby trwałość polskich małżeństw. Maląg stwierdziła, że czas trwania związków jest nieraz imponujący, ale nie ma na razie szans na wprowadzenie takiego programu.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje