18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

by żyło się lepiej

1500+ od PiS. Tym razem pieniądze rozdadzą... sobie

Emilia Waszczuk
09.08.2019  13:22
1500+ od PiS. Tym razem pieniądze rozdadzą... sobie
1500+ od PiS. Tym razem pieniądze rozdadzą... sobie Fot: Jan BIELECKI/East News

Wszyscy wiemy, że politycy zarabiają grosze i ledwo starcza im do pierwszego. Właśnie dlatego dostają różnego rodzaju dodatki, pieniądze na paliwo i mieszkania. A teraz czeka ich specjalny program socjalny - 1500 Plus od PiS.

Aby politykom - czyli najbardziej potrzebującej grupie społecznej w Polsce - ulżyć trochę w cierpieniu, rząd przygotował specjalny plan na po wyborach. Kiedy już uda im się wywalczyć kolejną kadencję, status ich poselskiego życia się podniesie. W końcu!

Jak się okazuje, Kancelaria Sejmu i Kancelaria Senatu postanowiły w końcu zadbać o biednych polityków. Nie dość, że dostaną po kilkaset złotych podwyżki, to jeszcze obywatele złożą się na ich przywileje.

1500+ od PiS

I tak więcej zapłacimy za prowadzone przez polityków biura i ich noclegi. W sumie dodatkowe środki na te cele wyniosą nawet 1500 złotych na głowę - ustalił Fakt.

Zabezpieczone zostały środki na ewentualny wzrost ryczałtu na prowadzenie biur poselskich i na zakwaterowanie posłów

- powiedziała w czasie posiedzenia sejmowej Komisji Regulaminowej Agnieszka Kaczmarska.

W projekcie budżetu Kancelarii Senatu, po uzgodnieniach z Kancelarią Sejmu, na 2020 r. przewidziano środki na ewentualny wzrost o 1000 zł ryczałtu wypłacanego miesięcznie na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem biura parlamentarnego - donoszą urzędnicy Senatu.

Od następnego roku posłowie dostaną więc dodatkowych 500 złotych na wynajem mieszkania (teraz jest to 3000 zł) i 1000 złotych na prowadzenie biura (teraz jest to 14 200 zł) - podaje Fakt.

Decyzję o podwyżkach podejmą - już po wyborach - nowi marszałkowie.

logo Tu się dzieje