18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Bieda nie ma twarzy dziecka"

Polacy biedni, bo za dużo wydają? Maląg wyjaśnia

Wojciech Kozicki
25.11.2022  09:39
Polacy biedni bo za dużo wydają? Maląg wyjaśnia w Radiu ZET

Polacy biedni? A skąd! Minister rodziny Marlena Maląg w Radiu ZET najwyraźniej chciała przekazać, że żyje nam się na bogato. Za PO było źle, a teraz jesteśmy liderami w Europie! A gdyby rządził Tusk...

Minister rodziny Marlena Maląg w Radiu ZET pokusiła się o kilka kontrowersyjnych wypowiedzi.  W „Gościu Radia ZET” przypomniała, że w Polsce w skrajnym ubóstwie w 2021 roku żyło ponad 1,6 mln Polaków, w tym ponad 300 tys. dzieci. Podkreśliła, że gdyby nie polityka PiS, to takich osób byłoby więcej niż 4 miliony! Jej zdaniem, zbawienne okazały się programy socjalne PiS wspomagające rodziny. Doskonale wpisuje się to w wypowiedź w Jarosława Kaczyńskiego, ktory mówił jak dużo zarabiają pielęgniarki w Polsce?

Bieda i bogactwo w Polsce - nie jest tak źle jak jest?

Jak wyjaśniła Maląg, jako Polska jesteśmy państwem z najniższymi wskaźnikami związanymi z ubóstwem, na tle całej Unii Europejskiej.  To wszystko dzięki PiS. Dodała, że „dziś bieda nie ma twarzy dziecka jak za rządów Tuska”.

Maląg wyjaśniła, że skrajne ubóstwo nie jest związane z dochodami Polaków, tylko z wydatkami. Przypomniała, że wydatki Polaków były niższe w 2020 i 2021 roku. To jest związane z czasem pandemii, kiedy zakupów robiliśmy mniej. Co więcej, „ubóstwo skrajne i ubóstwo realne, ekonomiczne w Polsce spada”.

Mamy sytuację, że nie jesteśmy w ogonie Europy, tylko jesteśmy jednym z liderów. Rząd PiS wspiera Polaków. Prowadzi odpowiedzialną politykę społeczną, prorodzinną, dlatego wprowadzamy nowe programy i zmieniamy sytuację polskich rodzin. Tego nie odmieni się w chwilę. Każdy Polak, który jest w trudnej sytuacji może liczyć na wsparcie. Można pomóc. Ośrodki Pomocy Społecznej udzielają wsparcia i nie ma sytuacji, żeby ktoś został pozostawiony sam sobie. My zapewniamy środki rządowe na różnorakie programy, które pozwalają godnie żyć. Na pewno nikt nie zostaje dziś pozostawiony sam sobie  – powiedziała Maląg w Radiu ZET.

Czytaj także