18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rolnicy mają jaja!

Politycy PiS obrzuceni jajkami. "Judasze, złodzieje"

Wojciech Kozicki
22.03.2023  18:00
Politycy PiS obrzuceni jajkami. "Judasze, nie macie prawa"
Politycy PiS obrzuceni jajkami. "Judasze, nie macie prawa" Fot: Twitter screen

Politycy PiS obrzuceni jajkami. Awantura podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jesionce pokazuje poziom poparcia dla rządu skuteczniej niż sondaże wyborcze? Interweniowała policja i funkcjonariusze SOP.

Politycy PiS obrzuceni jajkami w Jesionce. Wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk i komisarz ds. rolnictwa UE Janusz Wojciechowski rozmawiali o przyszłości rolnictwa podczas Europejskiego Forum Rolniczego. Debata zakończyła się awanturą i protestem.

Rolnicy rzucali jajkami w polityków PiS. Awantura na spotkaniu

Na sali podczas debaty pojawili się zdenerwowani rolnicy. Gdy zabrał głos minister Kowalczyk, z sali dobiegły hasła „Judasze, Judasze” oraz „Kowalczyk nie ma prawa wypowiadać się na Podkarpaciu". Na miejsce wezwano policję.

Jak poinformował magazyn "Agro Profil", politycy Prawa i Sprawiedliwości zostali obrzuceni jajkami. Dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" Tomasz Żółciak w mediach społecznościowych napisał, że inicjatorami awantury była grupa Oszukana Wieś. W sieci można znaleźć zdjęcia i nagrania wideo, na których widać jak funkcjonariusz SOP próbował osłaniać polityków PiS przed nadlatującymi jajkami.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

W sieci krążą zdjęcia dokumentujące wątpliwą jakość ukraińskiego zboża, jakie mimo obowiązkowej kontroli fitosanitarnej na granicy - która z założenia powinna takie ziarno cofnąć - trafia na krajowy rynek. Rolnicy w Polsce protestują przeciwko temu procederowi - komentuje portal Farmer.pl.

Kaczyński obrzucony jajkami. Atak na PiS

To nie pierwszy taki incydent. Niedawno jajkami został obrzucony Jarosław Kaczyński. Można się spodziewać, że podczas objazdu polityków PiS po Polsce dojdzie do kolejnych takich awantur. Sam Henryk Kowalczyk został także ostro zwyzywany w ubiegłym tygodniu na targach Agrotech w Kielcach.

Czytaj także