18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dobry pomysł?

"Otyli+" czyli nowy program PiS? Polityk chce ochrony ludzi z nadwagą

Emilia Waszczuk
27.03.2019  16:22
Otyli Plus jako nowy program PiS?
Otyli Plus jako nowy program PiS? Fot: Shutterstock

Radny PiS z Warszawy Marek Borkowski zażądał od burmistrza Pragi wprowadzenia programu "Otyli Plus". Twierdzi, że osoby z nadwagą są dyskryminowane i trzeba je szczególnie chronić.

Czym otyli różnią się od homoseksualistów? Takie pytanie zadał sobie radny z Warszawy. Marek Borkowski jest politykiem PiS i bardzo nie spodobało mu się podpisanie przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego Karty LGBT+. Skierował więc do burmistrza Pragi-Południe nietypową i dość zaskakującą prośbę. Chce, by Warszawa podpisała kolejną kartę, taką, która szczególnie chronić będzie osoby z nadwagą.

Marek Borkowski chce karty Otyli Plus

Interpelację antydyskryminacyjną Borkowski złożył 20 marca. Stwierdził, że niezmiernie martwi go fakt, że osoby otyłe nie są chronione prawnie, mimo że w mieście może być ich nawet pół miliona! Nie che, by ludzie z nadwagą byli dyskryminowani, a tak dzieje się na co dzień.

Żąda na przykład wyznaczenia specjalnych miejsc w komunikacji miejskiej czy restauracjach. Chciałby też, by rząd powołał "latarników", którzy będą otyłym pomagać.

W autobusie czy tramwaju nikt nie chce obok nich siadać, bo zajmują za dużo miejsca. Siedzenia nie są dostosowane do ich gabarytów. Stąd tracą możliwość komunikowania się i rozmowy z ludźmi. To samo jest we przychodniach, urzędach, restauracjach i innych instytucjach - napisał.

Dlatego uważam, że ratusz powinien powołać kogoś w rodzaju tzw. „sygnalizatorów”, bądź „latarników”, którzy chodziliby po ulicach i wyławiali takich ludzi. Jak trafią na takiego człowieka to powinni z nim rozmawiać aby przekonać ich do udziału w Miejskim Programie Walki z Otyłością w ramach polityki zdrowotnej - czytamy w jego wniosku.

Przeczytaj więcej
Komentarze