18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gigantyczna afera

Polityk PO zatrzymany przez CBA

Wojciech Kozicki
11.04.2019  10:28
Były polityk PO zatrzymany. Senator wpadł w ręce CBA
Były polityk PO zatrzymany. Senator wpadł w ręce CBA Fot: WITOLD ROZBICKI/REPORTER/East News

Polscy politycy znowu na celowniku CBA. Tym razem Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego senatora Platformy Obywatelskiej. Eryk S. obecnie przedsiębiorca, miał wyłudzać pieniądze z PARP.

Jak podaje tvp.info, były senator PO z Płocka został zatrzymany w wyniku śledztwa, które prowadziła Prokuratura Regionalna w Krakowie. W sumie w sprawie jest 28 podejrzanych. Mieli działać w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyłudzała pieniądze. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości miała stracić w latach 2013-14 aż 40 milionów złotych.

Dotacje i wyłudzenia

Chodziło m.in. o dotacje na projekt "Energooszczędna i wysokowydajna linia do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych" oraz wyłudzenia zwrotu podatku VAT. Senator powoływał się również na wpływy w PARP i pomagał pośredniczyć w załatwianiu unijnych dotacji.

TVP Info nieoficjalnie podaje, że zatrzymany były polityk Platformy Obywatelskiej to Eryk S. Prokuratura wystąpiła już o areszt.

eryk s
Przeczytaj więcej
Komentarze