18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dla obywateli nic nie ZUS-tanie?

Emerytury polityków. Polacy zapłacą im majątek

06.06.2019  15:08
Politcy nie mają litości dla portfeli Polaków - ich emerytury i zarobki są szokujące
Politcy nie mają litości dla portfeli Polaków - ich emerytury i zarobki są szokujące Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Przeciętny Polak pracuje całe życie, by na jego konto wpływała na starość minimalna i niemal głodowa emerytura. Polscy politycy takiego problemu nie mają, zadbali o wysokość swoich emerytur.

Polscy politycy zarabiają gigantyczne pieniądze, piją na koszt Polaków morze alkoholu, podróżują też za ich pieniądze po całym świecie, mają również ryczałt na wynajem mieszkania i korzystniejsze warunki kredytów. Jesień życia mają zabezpieczoną finansowo. Jak podaje wprost.pl, powołując się na dane opublikowane przez Kancelarię Sejmu, parlamentarzyści biedy klepać nie będą.

Emerytury polskich polityków

Przeciętna emerytura w Polsce wynosiła w 2018 roku 2672 zł w przypadku mężczyzn i 1609 zł w przypadku kobiet. Tymczasem Jan Szyszko może liczyć na emeryturę w wysokości 7414 zł miesięcznie. Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO pobiera 7145 zł. Niewiele mniej dostaje Antoni Duda z PiS – 7002 zł.

Jarosław Kaczyński, czyli szeregowy prezes z Nowogrodzkiej również spędzi jesień życia „na bogato”. Jego emerytura wynosi 6623 złote, a pewnie jeszcze wzrośnie, bo sprytnie ją sobie podwyższył. Henryka Krzywonos z PO także na starość śpi na pieniądzach. Pewnie niejeden Polak chciałby tak jak ona dostawać 6520 złotych emerytury.

Polscy politycy, którzy dostali mandaty europosłów, mają gigantyczne zarobki. Co więcej, dostaną za kilka lat zbijania bąków z Parlamencie Europejskim takie emerytury o jakich przeciętnym obywatelom się nawet nie śniło.

freegifmaker.me_2fcf5
Przeczytaj więcej
Komentarze