18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co będzie robił?

Poseł PiS odchodzi z rządu! Większość wisi na włosku?

29.11.2022  09:05
Poseł PiS odchodzi z rządu
Poseł PiS odchodzi z rządu Fot: Wojciech Olkuśnik/East News

Jerzy Bielecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, zrzeka się mandatu poselskiego. Niestety, nie wpłynie to na pozycję Zjednoczonej Prawicy – jego miejsce zajmie brat wicepremiera Henryka Kowalczyka – Leszek Kowalczyk. Bielecki natomiast prawdopodobnie dostał fuchę w spółce skarbu państwa.

W rozmowie z Onetem Leszek Kowalczyk potwierdził, że przejmie mandat poselski po odchodzącym Jerzym Bieleckim. Kowalczyk jest obecnie radnym sejmiku województwa lubelskiego, a prywatnie bratem wicepremiera Henryka Kowalczyka. Pan Leszek jednak rozkłada ręce i nie wie, co się dzieje – dlaczego Bielecki rezygnuje z mandatu? Oficjalnie to wciąż straszna tajemnica.

Próbowałem się dowiedzieć, ale nie był bardzo wyrywny, by mi to wyjaśnić. Nie naciskałem

- powiedział Kowalczyk o decyzji Bieleckiego.

Jerzy Bielecki dostał intratną fuszkę?

Co się stanie z biednym panem Jerzym Bieleckim, który wskutek podjętej decyzji stracił jedną z najbardziej zaszczytnych posad w Rzeczypospolitej? Nie martwcie się! Zgodnie z nieoficjalnymi ustaleniami Onetu, Bielecki dostanie posadę w spółce skarbu państwa z sektora energetycznego. A więc, jeśli to okaże się prawdą, wychodzi na to, że jego talenty po prostu są potrzebne aktualnie gdzie indziej, a poseł poczuł wezwanie do spełnienia swojego obywatelskiego obowiązku. Dziękujemy więc Bieleckiemu oraz wszystkim decydentom! Łubu-dubu!

Rezygnację Bieleckiego skomentowała na Twitterze Martwa Wcisło, posłanka Platformy Obywatelskiej:

Poseł Jerzy Bielecki z Janowa Lubelskiego zrzekł się mandatu. W nagrodę za 12 wystąpień przez trzy lata dostaje ciepły stołek w Spółce Skarbu Państwa. Bierny, mierny, ale wierny

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także