18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Nie jesteś na wakacjach w SPA"

Posłanka narzeka na sejmowy hotel. Wywołała oburzenie [WIDEO]

Wojciech Kozicki
20.11.2023  13:37
Agnieszka Wojciechowska van Heukelom ujawnia wideo i krytykuje sejmowy hotel
Agnieszka Wojciechowska van Heukelom ujawnia wideo i krytykuje sejmowy hotel Fot: Piotr Molecki/East News, Twitter/Agnieszka Wojciechowska van Heukelom

Posłowie w Sejmie narzekają na sejmowy hotel. Agnieszka Wojciechowska van Heukelom na Twitterze (X) krytykuje zakwaterowanie w Domu Poselskim. Czy Sejm wynajmie jej mieszkanie w Warszawie na koszt Polaków? Wiadomo już, że powstanie NOWY DOM POSELSKI, luksusowy za setki milionów złotych.

Posłowie w Sejmie mają zagwarantowane zakwaterowanie w hotelu poselskim. Dom Poselski nie wszystkim się jednak podoba. Agnieszka Wojciechowska van Heukelom opublikowała wideo z sejmowego hotelu, który jej zdaniem przypomina akademik, a wystrój jest jak z PRL.

Posłanka narzeka na hotel sejmowy. Burza w komentarzach

W komentarzach została sprowadzona na ziemię. SSejm nie obraduje codziennie, a posłanka nie powinna oczekiwać SPA i luksusowego hotelu, bo nie przyjechała na wakacje. W odpowiedzi na krytykę stwierdziła, że nie narzeka, bo w poselskim hotelu jest czysto, a obsługa jest miła. Podkreśliła, że jej tłit to nie skarga, tylko „komentarz rzeczywistości”.

Zakwaterowanie w Domu Poselskim przysługuje posłom, którzy nie są zameldowani na pobyt stały w Warszawie i nie posiadają prawa do lokalu w tym mieście. Wielu posłów narzeka na hotel poselski. Okazuje się, że Sejm wynajmuje takim gagatkom drogie mieszkania w Warszawie. Oczywiście na koszt Polaków.

Tak wygląda Dom Polski. Pokazała WIDEO

Doba w hotelu poselskim jest wyceniona na 116 złotych, koszt zakwaterowania parlamentarzysty pokrywa Kancelaria Sejmu. Ale poseł może też wynająć sobie mieszkanie w stolicy. Kancelaria Sejmu zwraca za to do 3500 zł miesięcznie- przypomina InnPoland.

Nowy Dom Poselski. Luksus dla posłów za 300 milionów

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, obecny Dom Poselski przy ulicy Senackiej 1 w Warszawie ma zostać zburzony. Powstanie nowy gmach, w którym politycy dostaną m.in. basen, restaurację i kaplicę. Pokoje będą w trzygwiazdkowym gwiazdkowym standardzie. Będą to dwupokojowe studia z częścią sypialną i biurową. Koszt budowy ma wynieść ponad 300 milionów złotych. Same prace koncepcyjne pochłoną milion złotych.

Jeśli zostanie odkryty nowy gatunek kleszcza, proponujemy, by nazwa nawiązywała do polskich polityków.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje