18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Podatnicy im nie wybaczą

Rekordowe wakacje posłów. Polacy zapłacą

07.05.2019  09:58
Polscy politycy mają wysokie wynagrodzenie, przywileje i bardzo długie wakacje
Polscy politycy mają wysokie wynagrodzenie, przywileje i bardzo długie wakacje Fot: Mariusz Gaczynski/East News

Polscy politycy pracują i odpoczywają na koszt Polaków. W tym roku ich wakacje zapowiadają się naprawdę „na bogato”, bo marszałek Kuchciński zapewnił im rekordowy urlop.

Polscy politycy podobno pracują ciężko dla dobra państwa. Wiadomo jednak, że sporo to państwo kosztują. Podróżują, tankują i jedzą na koszt Polaków, a do tego mają korzystniejszą kwotę wolną od podatku. Biorą nawet kredyty na działalność polityczną, które spłacają pieniędzmi obywateli. Niektórym i tak mało, więc pobierają również 500+.

Co więcej, Radosław Sikorski stwierdził, że jedzenie w drogich restauracjach na koszt podatników to wręcz obowiązek ministra. Chciał nawet wyremontować swój dworek na koszt Polaków, ale ktoś uznał, że to już przesada.

sikorski tweet

Wakacje polskich posłów

Jak już posłowie się napracują, to muszą odpocząć. W tym roku będą mieć bardzo długie wakacje. Jak podaje „Super Express”, Marszałek Kuchciński zaplanował już posłom kalendarz i okazuje się, że przerwa między posiedzeniami będzie trwała 53 dni! Ostatni raz do pracy pójdą 19 lipca, a wrócą do niej 11 września. Oczywiście to urlop płatny.

Wynagrodzenie posła

SE.pl przypomina, że posłów stać na drogie wakacje. Ich pensja wynosi ponad 8 tys. złotych, a do tego dochodzi jeszcze dieta poselska. Warto więc przypomnieć wypowiedź Stanisława Karczewskiego, który przy okazji strajku nauczycieli stwierdził, że on całe życie pracuje dla idei. Zapomniał tylko, że jako marszałek dostaje kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, a do tego sam przyznał sobie kilkadziesiąt tysięcy złotych premii.

Przeczytaj więcej
Komentarze