18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ministerstwo spraw REDEMPTORYSTY

Hojne MSZ wie, na co wydawać kasę. Rydzyk ma z nimi jak w raju

Emilia Waszczuk
02.09.2019  21:38
Hojne MSZ wie, na co wydawać kasę. Rydzyk ma z nimi jak w raju
Hojne MSZ wie, na co wydawać kasę. Rydzyk ma z nimi jak w raju Fot: PAWEL SKRABA/REPORTER

Fundacja Lux Veritatis dostała od Ministerstwa Spraw Zagranicznych, za rządów PiS, ponad 600 000 złotych. A to dopiero początek "wspomagania" ulubionego redemptorysty partii.

625 407 złotych i 50 groszy - dokładnie tyle fundacja Tadeusza Rydzyka dostała od Ministerstwa Spraw Zagranicznych odkąd PiS objął władzę w Polsce. Informacja ta wyszła na jaw, bo resort musiał odpowiedzieć na interpelację Kukiz'15.

Trzech posłów z ugrupowania Pawła Kukiza - Maciej Masłowski, Paweł Skutecki i Paweł Szramka - zażądało od MSZ informacji o tym, ile to wydało na fundację Lux Veritatis i w jakim celu. I właśnie doczekali się odpowiedzi.

Rydzyk i "sprawy zagraniczne"

Okazuje się, że fundacja Rydzyka przez lata wygrywała kolejne edycje konkursów w dziedzinie dyplomacji. I tak na przykład za konkurs "Współpraca w dziecinie dyplomacji publicznej" w 2016 roku dostała 200 tysięcy złotych, w 2017 - 216 tys., a w 2018 roku - 180 tysięcy złotych - podaje Gazeta.pl.

W sumie Lux Veritatis od MSZ dostała ponad 625 tysięcy złotych. A to nie koniec dofinansowań różnych działalności Tadeusza Rydzyka przez ten jeden resort (inne też mu nie skąpią). W sumie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na różne projekty redemptorysty wydało od 2015 roku prawie 1,8 miliona złotych!

Jeśli zaś podliczymy wszystkie ujawnione jak dotąd "dofinansowania", na różne cele ojciec Tadeusz Rydzyk, tylko z pięciu różnych resortów, dostał blisko 3,5 miliona złotych!

logo Tu się dzieje