18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

14. emerytura

Premier ma pilną wiadomość dla seniorów! Emerytury znacząco wzrosną

30.08.2023  16:04
Morawiecki ma wiadomość dla seniorów ws. emerytur
Morawiecki ma wiadomość dla seniorów ws. emerytur Fot: WOJCIECH STRÓŻYK/REPORTER

Premier Mateusz Morawiecki ma pilną wiadomość dla emerytów. Ile wyniosą teraz emerytury i jak duża będzie czternastka? Kiedy 14. emerytura wpłynie konto? Morawiecki w liście wyjaśnił, jaka będzie wysokość czternastej emerytury.

Seniorzy zastanawiają się, jaka będzie wysokość nowej czternastki i kiedy 14. emerytura wpłynie na konto. Jakie obietnice wyborcze ma PiS dla emerytów po wyborach? Jedno jest pewne – Prawo i Sprawiedliwość dba o emerytów czasem aż za bardzo. Bowiem premier Morawiecki napisał do seniorów list, w którym potwierdził wysokość czternastej emerytury. Czternastka wyniesie w tym roku 2200 zł netto, czyli 2650 zł brutto. Jak donosi jednak „Gazeta Wyborcza”, jest to wynikiem osobistego błędu Jarosława Kaczyńskiego, któremu pomyliło się netto z brutto. To przejęzyczenie będzie kosztować budżet państwa dodatkowe 8 mld złotych.

Zmiana 14. emerytury. Premier wyjaśnił wszystko w pilnym liście do seniorów

Jarosław Kaczyński ogłosił wbrew komunikatom partii, że czternasta emerytura wyniesie 2200 zł netto, czyli 2650 zł brutto. Według informacji „GW”, czternastka miała wynosić 2200 zł brutto. Teraz wszelkie wątpliwości rozwiał premier Mateusz Morawiecki. Jak duże będą czternastki w tym roku? Kiedy wpłyną na konto?

„Czternastka" od tego roku jest zagwarantowana na stałe i staje się "coroczną formą wsparcia najbardziej potrzebujących polskich seniorów. Po drugie – decyzją Rady Ministrów 14. emerytura w tym szczególnie trudnym roku będzie wyższa o ponad 1000 zł brutto. Oznacza to, że osoby uprawnione otrzymają w tym roku w ramach 'czternastki' aż 2650 zł brutto - czytamy w liście premiera, który opublikowany został na stronie „Super Expressu”.

Jak pisze premier, "w takiej wysokości 14. emerytura będzie przysługiwać seniorom otrzymującym świadczenia do wysokości 2900 zł brutto", natomiast "powyżej tej kwoty działać będzie zasada 'złotówka za złotówkę'".

Znamy już wszystkie zasady przyznawania czternastych emerytur w tym roku. Od 1 września będą one wpływać na konta seniorów.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje