18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Morawiecki politykiem roku. Zrobił najwięcej dla Polaków

Redakcja
04.01.2019  14:24
Premier Mateusz Morawiecki to nie tylko podatki, rachunki za prąd i kontrowersyjne decyzje. To także polityk roku w Polsce. Nie ma z nim szans nawet Kaczyński
Premier Mateusz Morawiecki to nie tylko podatki, rachunki za prąd i kontrowersyjne decyzje. To także polityk roku w Polsce. Nie ma z nim szans nawet Kaczyński Fot: Facebook.com

Premier Mateusz Morawiecki jako polityk roku – stało się. W sondażu CBOS pokonał konkurentów, uzyskując głosy 13 procent respondentów. Politykiem roku na świecie został Donald Trump.

CBOS zapytał respondentów, który polityk w 2018 roku działał najlepiej i zrobił najwięcej dla Polski i Polaków. Chociaż zwycięzcę wybrało 13 procent respondentów, to aż 55 procent ankietowanych nie potrafiło wskazać takiej osoby na polskiej scenie politycznej. 22 procent badanych uznało, że żaden polski polityk nie zasłużył na taki tytuł.

ZOBACZ TEŻ: Posłanka Sheuring-Wielgus twierdzi, że premier to „dzban”

Radiozet.pl zwraca uwagę, że respondenci podali ponad pięćdziesiąt nazwisk polityków. Jednak tylko czterech z nich uzyskało ponad 2 procent głosów.

Polscy politycy

Z Morawieckim nie miał szans nawet prezydent Andrzej Duda, uzyskując jedynie 10 procent głosów.  Prezes Jarosław Kaczyński zdobył szóste miejsce, a tuż za nim znalazł się Donald Tusk.

Przypominamy, że w grudniu w badaniu CBOS wyszło na jaw, którym politykom ufają Polacy. Zwyciężyli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TEŻ: Jasnowidz ostrzega. W 2019 roku tragicznie zginie znany polityk

Politykiem roku na świecie został Donald Trump zdobywając 14 procent głosów. Drugie miejsce i 5 procent głosów zdobyła Angela Merkel.

Premier Morawiecki i aktywność w 2018 roku

Morawiecki w 2018 roku był bardzo aktywny. Zapowiedział m.in., że zostanie wprowadzony nowy podatek dla kierowcówpodatek od dużych silników. Wbrew zapowiadanym podwyżkom cen prądu, zapewniał, że rachunki za prąd nie wzrosną. Spełnił też obietnicę jeśli chodzi o Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, który został przegłosowany w Sejmie. Efekt? Polacy zapłacą dodatkowe składki.

Jeśli chodzi o nowe podatki, to najwyraźniej zapomniał o swojej deklaracji z 2017 roku. Jak przypomina dziennik.pl, premier twierdził wówczas, że on podatki obniża, a nowych nie planuje. 

Przedsiębiorcom wydaje się, że płacą za wysokie podatki, a tak nie jest. Jesteśmy na szóstym miejscu od końca w Unii Europejskiej, jeśli chodzi o wysokość podatków - powiedział Mateusz Morawiecki w styczniu 2018 roku. (money.pl)

ZOBACZ TEŻ: Nowe województwo w Polsce. Morawiecki ma plan

Premier Morawiecki: "żeby podatków było jak najwięcej"

Przeczytaj więcej
Komentarze