18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Macron chce rewolucji w Europie. Zakazy i nowe służby "chroniące demokrację"

Redakcja
05.03.2019  10:27
Nowa francuska rewolucja? Prezydent Francji Emmanuel Macron chce, by traktaty europejskie były zmienione. Cel to demokracja, ekologia, nowe służby i rewizja
Nowa francuska rewolucja? Prezydent Francji Emmanuel Macron chce, by traktaty europejskie były zmienione. Cel to demokracja, ekologia, nowe służby i rewizja Fot: AP/Associated Press/East News

Prezydent Francji Emmanuel Macron chce zmian w Europie. Jego zdaniem traktaty europejskie potrzebują rewizji. Konieczny jest „renesans Europy” i liczne reformy Unii Europejskiej.

Prezydent Francji Emmanuel Macron i proponowana rewizja traktatów europejskich. Okazją do zmian mają być wybory do Europarlamentu. Polityk uważa, że Europa jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Chce na nowo ustalić obowiązki państw członkowskich UE we współpracy z NATO w kwestii obronności i bezpieczeństwa.

Zagrożenia dla Europy i reformy

Za kilka tygodni wybory zadecydują o przyszłości naszego kontynentu. Europa nie była w takim niebezpieczeństwie od czasów drugiej wojny światowej – napisał Macron. (reuters.com)

Prezydent Francji uważa, że potrzebna jest specjalna europejska agencja, która będzie chroniła demokrację i zapobiegnie manipulacjom wyborczym. Dodatkowo, zostałyby utworzone specjalne unijne służby graniczne oraz europejskie biuro zajmujące się polityką azylową. Jak podaje Reuters, Macron uważa również, że powinno się zakazać działalności firm, które zagrażają europejskim interesom.

 

Zmiany w Europie - płaca minimalna, ekologia

Jak podaje metro.co.uk, Macron chce, aby „Europa pozostała dumna”. Powinna walczyć z manipulacjami eurosceptyków.

Emmanuel Macron chciałby, aby w Unii Europejskiej obowiązywała zagwarantowana płaca minimalna. Ma być ona oczywiście dostosowana do możliwości każdego kraju.

Prezydent Francji chciałby zadbać także o ochronę środowiska. Apeluje, by do 2050 roku osiągnąć zero emisji gazów cieplarnianych. Potrzebny byłby do tego specjalny bank klimatyczny.