18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiadomo, ile będą kosztowały Polaków obietnice Biedronia. Szokująca kwota

Redakcja
04.02.2019  10:56
Robert Biedroń i partia polityczna partia Wiosna - konwencja na Torwarze to spore koszty, a program wyborczy i obietnice? Polacy zapłacą 35 miliardów?
Robert Biedroń i partia polityczna partia Wiosna - konwencja na Torwarze to spore koszty, a program wyborczy i obietnice? Polacy zapłacą 35 miliardów? Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Patria Biedronia „Wiosna” stała się faktem. Program wyborczy to wiele pomysłów, za które trzeba będzie zapłacić. Wiadomo, jaki byłby koszty realizacji obietnic, które złożył były prezydent Słupska.

Robert Biedroń chce wejść do Sejmu i być premierem. Partia Wiosna będzie jednak sporo kosztować Polaków. Takie obietnice wyborcze jak m.in. pieniądze na pierwsze dziecko, znaczące podniesienie płacy minimalnej i wprowadzenie nieopodatkowanej emerytury minimalnej, będą wymagały sporych nakładów finansowych z budżetu państwa. W programie „Fakty po Faktach” w TVN24 polityk powiedział, że jego propozycje wyborcze będą kosztować 35 miliardów złotych.

ZOBACZ TEŻ: Biedroń chce zamknąć wszystkie kopalnie w Polsce. "Lokalny wiatr i patriotyczne słońce"

Polityk zapewniał, że chce dać Polakom „nadzieję, szczęście i energię". Jego ruch ma być fundamentem pod „wielkie wspólnotowe marzenie i inne uprawianie polityki”. Zapewnia też, że jesienią zostanie premierem. Nie wiadomo jednak, skąd weźmie pieniądze na realizację obietnic. Wspomniał za to m.in. o oszczędnościach wynikających z planowanego przez niego zamknięcia wszystkich kopalń węgla w Polsce.

ZOBACZ TEŻ: Krystyna Pawłowicz ostro o Biedroniu

Biedroń na Torwarze - skąd wziął pieniądze?

Tymczasem portal wpolityce.pl pyta, skąd Biedroń wziął pieniądze na show na Torwarze. Koszt mógł wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych. Adam Bielan podejrzewał w wywiadzie dla Polsat News, że Biedroń może mieć tajemniczego sponsora.

Jak informuje innpoland.pl, Biedroń zarzeka się, że pieniądze na Wiosnę bierze z darowizn od indywidualnych ludzi. Mają się zdarzać nawet wpłaty po 50 tys. złotych. Wyznał, że ma sklep z koszulkami i bluzami, w którym niektórzy robią indywidualne zakupy nawet za kilka tysięcy złotych.

ZOBACZ TEŻ: Seksafera w Sejmie. "Jurny Stefan" Niesiołowski i prostytutki

Biedroń śpiewa Britney Spears:

Czytaj także