18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prezes ponad prawem?

Prokuratura nie zbada sprawy Kaczyńskiego

28.03.2019  13:59
Prokuratura odmawia śledztwa
Prokuratura odmawia śledztwa Fot: Flickr

Prokuratura w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie braku kontroli CBA oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego. Posłowie PO zapowiadają odwołanie.

Jarosław Kaczyński to główny bohater (lub antybohater) głośnych "Taśm Kaczyńskiego". Gdy afera wybuchła, posłowie PO skierowali do CBA wniosek o kontrolę oświadczeń majątkowych polityka, który twierdzi, że nie ma nawet konta w banku, a zarządzał wielomilionową inwestycją.

CBA kontroli odmówiło i sprawa trafiła do prokuratury. Ta jednak również ani myśli sprawdzać prezesa rządzącej dziś w Polsce partii.

Prokuratura nie zbada sprawy

O decyzji prokuratury poinformował na Twitterze polityk Cezary Tomczyk. Jak podaje, CBA sprawą Kaczyńskiego zajmowało się jedynie 4 godziny. W tym czasie funkcjonariusze stwierdzić mieli, że jakakolwiek kontrola jest bezzasadna i niepotrzebna.

Politycy PO zapowiadają, że sprawy nie zostawią i dalej domagać się będą sprawiedliwości. Alarmują, że prokuratura działa pod rządami Zbigniewa Ziobry, a ten nie dopuści do tego, by prezesowi stała się krzywda.

Prokuratura zwleka w sprawie Srebrnej

Tymczasem Jarosław Kaczyński już od dwóch tygodni nie odbiera pewnego awizo... Chodzi o wezwanie do zwrócenia (podobno) wyłudzonych od Gerarda Birgfellnera 50 tysięcy złotych. Jak się okazuje i w tej sprawie prokuratura nie potrafi doszukać się ani problemu, ani nawet powodu do przesłuchania prezesa PiS. Mimo że istnieje podejrzenie, że dopuścił się korupcji.

Rzecznik PiS Beata Mazurek twierdzi przy tym, że Jarosław Kaczyński awizo nie odbiera, bo jest zapracowany i musiał go nie zauważyć...

Przeczytaj więcej
Komentarze