18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sąd nie miał wątpliwości

Polityk skazany za korupcję. Wyłudzał pieniądze dla czołowej partii

26.03.2019  09:13
Wiceprezydent Radomia skazany za korupcję. Wyłudzał pieniądze dla PiS

Były wiceprezydent Radomia został skazany za korupcję. Mężczyzna uzyskane w bezprawny sposób pieniądze kierował na kampanię wyborczą PiS.

To już kolejny raz, kiedy okazuje się, że kampanie wyborcze Prawa i Sprawiedliwości mogły nie być finansowane w pełni legalnie. Na Podkarpaciu środki na ten cel czerpano między innymi z... kontenerów PCK, a dary dla najbiedniejszych, zamiast do potrzebujących, trafiały do pojawiających się na wiecach, potencjalnych wyborców. W ten sposób działać miała między innymi obecna minister edukacji, Anna Zalewska.

Teraz na jaw wychodzi kolejna afera. Wiceprezydent Radomia został właśnie skazany za korupcję. Jak się okazuje, polityk ustawiał swoich ludzi w radach nadzorczych miejskich spółek, a w zamian żądał od nich, by w każdym roku wyborów część wynagrodzenia przeznaczali na kampanię PiS!

Polityk z Radomia wyłudzał pieniądze dla PiS

Igor M. wiceprezydentem Radomia był od 2007 do 2015 roku. Po jego odwołaniu pracę stracił też między innymi Kamil T. - dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. To on, oraz prawnik Łukasz D. ujawnili, że polityk wielokrotnie żądał pieniędzy dla PiS- podaje "Gazeta Wyborcza".

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Lublinie. Prokurator Dariusz Burek ujawnił, że członkowie rad nadzorczych kilku miejskich spółek wspierali kampanie wyborcze PiS w zamian za pracę. Na rzecz partii mieli przekazywać równowartość jednomiesięcznej pensji.

W sumie Igor M. usłyszał aż 8 zarzutów - 7 o korupcję, 1 o przekroczenie uprawnień. Do żadnego z zarzucanych czynów się nie przyznał, poprosił jednak o wymierzenie kary.

Sąd skazał go na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Polityk nie może sprawować stanowisk kierowniczych przez sześć lat i musi wpłacić grzywny o łącznej kwocie 43,5 tysiąca złotych.

Przeczytaj więcej
Komentarze