18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Z jak...

Ziobro to POLITYCZNE ZERO? Bije rekordy w rankingu NIEUFNOŚCI

Emilia Waszczuk
18.01.2022  12:43
Zbigniew Ziobro liderem rankingu nieufności
Zbigniew Ziobro liderem rankingu nieufności Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER

Polacy nie ufają Zbigniewowi Ziobro. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny (sic!) po raz kolejny okazuje się politykiem, któremu nie ufa największy odsetek obywateli. Nie ma to jak odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, prawda?

Zbigniew Ziobro (jego nazwisko od lat mylone jest z jakichś powodów z "Zero") bije na główkę swoich kolegów ze Zjednoczonej Prawicy, a jeszcze bardziej tych z opozycji. To on piastuje niezaszczytne pierwsze miejsce w rankingu nieufności, a resztę odium zostawia swym kolegom z rządu. Biedaczek Jarosław Kaczyński znów musi zaś zadowolić się byciem gdzieś z tyłu, znowu nie wygrywa... Nawet w plebiscycie na personę, której lepiej nie powierzać swego życia czy sekretów.

Ranking braku zaufania. Mocna pierwsza trójka

Nikogo nie powinny dziwić pierwsze trzy miejsca w rankingu braku zaufania. Na samym szczycie ustawia się Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa aż 65,3 procent obywateli. Zaraz za nim znalazł się polityk okrzyknięty przez wielu najgorszym ministrem edukacji w historii Przemysław Czarnek. Pierwszemu mącicielowi oświaty nie ufa aż 62,1 procent ankietowanych. Podium zamyka prezes PiS Jarosław Kaczyński z niechlubnym wynikiem 61,6 procent głosów.

Ranking braku zaufania do polityków przeprowadzany jest co miesiąc na zlecenie Onetu przez pracownię IBRIS. Jednocześnie obywatele pytani są w nim o to, komu ufają. I tu niestety nie ma już tak dużych procentów, co świadczy o naszych rządzących raczej słabo. Bo czym tu się cieszyć, jeśli najlepszemu ponoć z nich ufa zaledwie niespełna 40 procent z nas?

Ranking zaufania

W rankingu zaufania od miesięcy o pierwsze miejsce walczy trzech polityków - Mateusz Morawiecki, Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Panowie wymieniają się miejscami na podium, nie mogąc utrzymać się dłużej na żadnym z miejsc.

Tym razem starcie wygrywa premier, do którego zaufanie deklaruje 38,6 procent badanych. Drugie miejsce przypada prezydentowi Warszawy, któremu ufa 36,8 procent obywateli. Podium domyka prezydent Polski z wynikiem 35,7 procent głosów.