18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mazurek zapowiada

Rząd do wymiany jeszcze tej wiosny! Uda się stworzyć lepszy?

Emilia Waszczuk
02.04.2019  16:22
Rekonstrukcja rządu jeszcze tej wiosny
Rekonstrukcja rządu jeszcze tej wiosny Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Rzecznik PiS Beata Mazurek zapowiedziała we wtorek, że Polskę czeka rekonstrukcja rządu. Dojdzie do niej już niebawem - jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Rekonstrukcja rządu zbliża się wielkimi krokami - tak wynika z zapowiedzi rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości. Beata Mazurek zdradziła we wtorek dziennikarzom, że do zmian dojdzie jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Kiedy? Tego dokładnie nie wiadomo, wiadomo jednak że rząd musi zmieścić się z tym w najbliższych niecałych dwóch miesiącach, bo do urn idziemy 26 maja.

Rekonstrukcja rządu. Kto do wymiany?

Jeśli choć przez chwilę myśleliście, że rekonstrukcja ma być naprawą rządu, a stanowiska stracą ministrowie, którzy sobie nie radzą, przykro nam, jesteście w błędzie. Do zmian najzwyczajniej w świecie dojść musi, bo kilku ministrów próbuje swych sił w wyborach i marzy im się stołek nie w polskim resorcie, a gdzieś wysoko w Brukseli, w Parlamencie Europejskim.

Swoich dotychczasowych funkcji nie mogliby więc pełnić między innymi znana z kontrowersyjnej reformy edukacji i nieporozumień z nauczycielami minister Anna Zalewska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szef MSWiA Joachim Brudziński, a nawet wicepremier od spraw społecznych Beata Szydło.

Wiosną w rządzie dwie dymisje?

Nieoficjalnie mówi się też o dwóch dymisjach. Znaczyłoby to, że ktoś w PiS się jednak na kierowniczym stanowisku nie sprawdza.

Chodzi o minister finansów Teresę Czerwińską, która publicznie przyznała, że Polski - wbrew zapewnieniom Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego i całej reszty PiS - wcale nie stać na rozszerzenie 500 plus i "piątkę Kaczyńskiego". Druga osoba to Jacek Czaputowicz, któremu zarzuca się (choć oficjalnie nie ma żadnego problemu) kryzys w stosunkach z Izraelem.

Przeczytaj więcej
Komentarze