18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest oświadczenie matki

Robert Biedroń dopuścił się przemocy domowej?

18.04.2019  18:22
Robert Bierdoń ma dobre relacje z mamą
Robert Bierdoń ma dobre relacje z mamą Fot: GERARD/REPORTER

Robert Biedroń razem ze swoją matką złożyli dziś oświadczenie w sprawie rzekomej przemocy fizycznej, jakie lider Wiosny miał się dopuścić wobec matki. Zapowiedzieli też pozew sądowy.

Lider Wiosny, Robert Biedroń, został niedawno opisany w jednym z artykułów, jako osoba, która stosowała przemoc wobec swojej matki i brata. Co więcej, kilkanaście lat temu miał mieć nawet proces w tej sprawie.

Biedroń bił matkę?

O całej sprawie zrobiło się głośno za sprawą artykułu „Super Expressie”. Mogliśmy w nim przeczytać, że ok. 19 lat temu Robert Biedroń miał dopuścić się przemocy wobec swojej matki Heleny, oraz młodszego o sześć lat brata. Sprawa miała wtedy nawet trafić do sądu. Według ustaleń dziennikarzy, dokładnie miało chodzić o znęcanie się. Proces miał się odbyć blisko 20 lat temu a prokuratura miała postawić Biedroniowi zarzuty z tytułu artykułów 157 i 207 Kodeksu Karnego. Dotyczą one spowodowania uszczerbku na zdrowiu i znęcania się.

W trakcie procesu miało dojść jednak do porozumienia a mama Roberta – Helena Biedroń – miała wycofać oskarżenie i wybaczyć swojemu dziecku.

Biedroń i jego mama wydają oświadczenie

Plotkom zdecydowanie zaprzeczył Robert Biedroń, ale również jego mama. Wspólnie z nią polityk złożył dziś oficjalne oświadczenie. Dowiadujemy się z niego, że między Robertem a jego matką Heleną nigdy nie doszło do żadnych aktów przemocy, a wszystkie przytaczane oskarżenia są nieprawdziwe. Co więcej, Robert Biedroń podkreślił, że jedynym sprawcą przemocy w ich domu był ich mąż i ojciec.

Biedroniowie poinformowali też, że wobec tak nieprawdziwych i obraźliwych oskarżeń zdecydowali się wystąpić na drogę sądową przeciwko gazecie, która opublikowała artykuł na ten temat.