18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Przemoc psychiczna"

Biedroń: zakazać spowiedzi dzieci

Wojciech Kozicki
24.01.2023  14:47
Biedroń: zakazać spowiedzi dzieci. Przemoc psychiczna
Biedroń: zakazać spowiedzi dzieci. Przemoc psychiczna Fot: Pawel Wodzynski/East News

Robert Biedroń kontra kościół. Homoseksualny polityk tym razem chce, by w Polsce została zakazana spowiedź osób niepełnoletnich. Uważa, że to przemoc psychiczna wobec dzieci. Czy to element programu wyborczego Lewicy?

Robert Biedroń znowu idzie na wojnę z Kościołem. W mediach ostro skrytykował sakrament spowiedzi dzieci. Członek Lewicy uważa, że spowiadanie osób niepełnoletnich powinno być w Polsce prawnie zakazane.

Biedroń: spowiedź dzieci powinna być zakazana. To przemoc?

Biedroń na Tik-Toku ocenił, że najmłodsi nie powinni zmuszani do zdradzania swoich tajemnic księdzu w konfesjonale. W rozmowie z „Faktem” dodał, że "konfesjonał to nie kozetka terapeuty" i powołał się na opinie psychologów dziecięcych, uważających, że spowiedź w kościele może mieć dla dziecka znamiona przemocy psychicznej. Uważa, że skoro „spowiedź zakłada rozmowę z obcym mężczyzną o seksualności, czy najbliższych relacjach rodzinnych”, to powinna być dozwolona od 16. roku życia.

Czy opowiadasz obcej osobie, np. sprzedawczyni w sklepie, o tym, że masz fantazje seksualne na temat kolegi lub koleżanki, albo kierowcy autobusu - też obcej osobie, o tym, że zapaliłeś szluga? Nie! Więc dlaczego podczas spowiedzi opowiadasz o tym obcemu księdzu? Dlaczego ktoś cię do tego zmusza? – pyta Robert Biedroń.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy z gorliwym poparciem dla Biedronia. Nie brakuje jednak osób, które twierdzą, że Biedroń kłamie, bo przecież spowiedź nie jest przymusem. Niektórzy dziwią się, że były prezydent Słupska tak bardzo chce odciąć kościół od polityki, ale jednocześnie pragnie, by polityka wpływała na kościół.

Czytaj także