18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kociokwik po wizycie Zełenskiego

Rosja grozi Polsce. "Drugi front, owca ofiarna"

Wojciech Kozicki
05.04.2023  18:05
Rosja grozi za wizytę Zełenskiego w Polsce. "Drugi front".
Rosja grozi za wizytę Zełenskiego w Polsce. "Drugi front". Fot: Piotr Molecki/East News

Rosja reaguje na wizytę prezydenta Ukrainy w Polsce. Kreml grozi, że Polska stanie się „drugim frontem i owcą ofiarną”. Michaił Szeremet i Dmitrij Pieskow wściekli po spotkaniu Wołodymyra Zełenskiego z Andrzejem Dudą.

Wizyta prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Polsce wywołała szok w Rosji. Deputowany Dumy Państwowej Michaił Szeremet w rozmowie z agencją RIA Novosti ocenił, że "w Waszyngtonie są pisane Polsce losy drugiego frontu". Grozi, że właśnie w Polsce mają wkrótce działać „formacje nacjonalistyczne i najemnicy”, a „Polacy wspierają samobójczą politykę Andrzeja Dudy i są owcą ofiarną”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że obecnie nie ma możliwości negocjacji pokojowych z Ukrainą.

Zełenski w Polsce. Order, obietnice i współpraca

Przypominamy, że w środę 5 kwietnia Wołodymyr Zełenski spotkał się w Warszawie m.in. z prezydentem RP Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim. Podziękował Polakom za wsparcie, którego udzielają Ukrainie od początku wojny.

Pragnę podziękować, że jesteście sąsiadami, którzy nie pozwalają, byśmy się załamali. Nie oddamy naszej ziemi, naszej wolności i żadnego dziecka. Traktujemy Polskę jak prawdziwego przyjaciela na wieki.Mam nadzieję, że między Polską a Ukrainą nie będzie granic: ani politycznych, ani historycznych – powiedział Zełenski w Warszawie.

Wołodymyr Zełenski został odznaczony przez prezydenta Dudę Orderem Orła Białego. W KPRM w obecności prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i premiera Mateusza Morawieckiego podpisano memorandum o współpracy przy odbudowie Ukrainy. Kijów i Warszawa porozumiały się ws. wspólnej produkcji amunicji czołgowej kaliber 125 mm.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje