18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wszystko PIS-dnie?

Rosja odpowiada na apel Morawieckiego. Grozi Polsce wojną nuklearną

Wojciech Kozicki
04.07.2023  11:56
Rosja komentuje wypowiedź Morawieckiego. Premier PiS zaapelował do NATO o rozmieszczenie broni nuklearnej w Polsce
Rosja komentuje wypowiedź Morawieckiego. Premier PiS zaapelował do NATO o rozmieszczenie broni nuklearnej w Polsce Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News, Shutterstock/curraheeshutter

Mateusz Morawiecki zaapelował do NATO o rozmieszczenie broni nuklearnej w Polsce w ramach Nuclear Sharing. Jest odpowiedź Rosji na apel Morawieckiego. Czy bardzo ich wkurzył? Polski premier wsadził ruskiemu niedźwiedziowi palec w... tak, właśnie TAM! Federacja Rosyjska grozi Polsce III wojną światową. 

Mateusz Morawiecki rozsierdził Rosję. Jego apel aby w Polsce rozmieścić natowską broń jądrową w ramach programu Nuclear Sharing doczekał się odpowiedzi. Wiceprzewodniczący Komitetu Obrony Dumy Państwowej Jurij Szwytkin w radiu Goworit Moskwa oskarżył Polskę o uruchomienie spirali napięć i dążenie do III wojny światowej.

Mateusz Morawiecki powiedział 30 czerwca po szczycie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli, że zwrócił się do "całego NATO o (poparcie) wzięcia udziału (Polski) w programie Nuclear Sharing", w reakcji na ogłoszenie rozmieszczenia rosyjskiej broni jądrowej na Białorusi

- przypomina Radio ZET.

Rosja grozi Polsce bronią nuklearną. Odpowiedź na apel Morawieckiego

Zdaniem rosyjskiego polityka, NATO i Polska czynią coraz więcej kroków prowadzących do konfliktu nuklearnego i III wojny światowej. Podkreślił, że Rosja jest potęgą nuklearną i „nie trzyma broni nuklearnej jako eksponat”.

Morawiecki doczekał się też odpowiedzi USA. Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby oświadczył, że „nie ma nic do powiedzenia na temat żadnych rozmów w tej sprawie”, a Ameryka nie zmienia swoich planów dotyczących strategicznego odstraszania.

Być może Mateusz Morawiecki nie wie, ale ostatnio Dmitryj Miedwiediew grozi Zachodowi atakiem nuklearnym. Zapowiedział nie tylko III wojnę światową, ale też „atomową apokalipsę po której ze świata zostaną tylko skażone gruzy”. Rosja wskazała nawet polskie miasto jako jeden z potencjalnych celów. Pojawiają się też kolejne doniesienia, że Władimir Putin chce celowo uszkodzić Zaporoską Elektrownię Atomową.

Panie premierze, dobra robota! Jak Polska stanie się atomową pustynią, to za jednym zamachem pokona pan inflację, bezrobocie i kolejki do lekarzy.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje