Katastrofa w Rosji

Rosja się rozpadnie. Podali datę

Wojciech Kozicki
09.01.2023  21:08
Rosja się rozpadnie? Atlantic Council podaje datę upadku Rosji
Rosja się rozpadnie? Atlantic Council podaje datę upadku Rosji Fot: Shutterstock/Ververidis Vasilis

Rosja się rozpadnie? Jak wynika z najnowszego badania think-tanku Atlantic Council, Putin chciał stworzyć rosyjskie imperium, ale doprowadzi Rosję do katastrofy. Eksperci wskazali datę kiedy nastąpi upadek Rosji.

Władimir Putin pociągnie za sobą Rosję do grobu? Zdaniem amerykańskich ekspertów, sen o powrocie Związku Radzieckiego zamieni się w koszmar na jawie o upadku Rosji. „Financial Times” publikuje wyniki analiz i badań think-tanku Atlantic Council. Jak ocenili eksperci od polityki zagranicznej, Rosja upadnie lub rozpadnie się nawet jeszcze w 2023 roku.

Rozpad Rosji i śmierć Putina. Jakie są prognozy?

Publikacja Atlantic Council nakreśla różne scenariusze, które mogą zostać zrealizowane do 2033 roku. Upadek Rosji jeszcze w 2023 prognozuje aż 46 ze 167 ekspertów biorących udział w badaniu. Jedna piąta ekspertów uważa, że Rosja upadnie w ciągu najbliższej dekady. Powodem rozpadu Rosji będą inwazja na Ukrainę, recesja spowodowany sankcjami zachodnimi oraz walka o przywództwo. Jednocześnie ponad 50% ekspertów uważa, że Rosja nie użyje broni atomowej i nie rozpocznie wojny z krajami NATO.

Co jeszcze bardziej uderzające, 40 procent respondentów spodziewa się wewnętrznego rozpadu Rosji do 2033 r. z powodu rewolucji, wojny domowej, dezintegracji politycznej lub z innego powodu – czytamy w raporcie. (Radio ZET)

Sam Putin raczej upadku Rosji nie dożyje. Jak wynika z najnowszych doniesień wywiadu, jest chory na raka i zostało mu bardzo mało czasu.

Iran, Chiny i Tajwan - będzie wojna?

Eksperci ostrzegają również, że zagrożeniem stanie się Iran, który w ciągu 10 lat dołączy do  klubu państw atomowych. Ostrzegają także przed Chinami, które w najbliższych latach spróbują zbrojnie przejąć Tajwan.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku!

Czytaj także