18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Będę reprezentował Brytyjczyków"

Jacek Rostowski startuje w wyborach z Londynu

24.04.2019  12:31
Jacek Rostowski w wyborach wystartuje jako Brytyjczyk. Chce zatrzymać Brexit
Jacek Rostowski w wyborach wystartuje jako Brytyjczyk. Chce zatrzymać Brexit Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jacek Rostowski najwyraźniej nie pogodził się z tym, że Koalicja Europejska nie pozwoliła mu wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Były minister finansów w rządzie Donalda Tuska, znany z taśm z restauracji Amber Room, chce jednak za wszelką cenę być europosłem. Wystartuje w wyborach jako Brytyjczyk.

68-letni Antony Vincent-Rostowski chce być europosłem i nie zraził się tym, że Koalicja Europejska dała mu kosza. Skorzystał z faktu posiadania podwójnego obywatelstwa i wystartuje z 2. miejsca na liście proeuropejskiej i antybrexitowej partii Change UK. Będzie starał się zatrzymać Brexit.

Polacy i muzułmanie w Wielkiej Brytanii

Rostowski już dawno znalazł winnych Brexitu. Jego zdaniem to sprawka milionów Polaków, którzy wyjechali do Wielkiej Brytanii. Uważa, że Brytyjczycy chętniej goszczą u siebie muzułmanów, niż imigrantów znad Wisły.

Tutaj moja kandydatura może najbardziej zaważyć. W Polsce Koalicja Europejska wystawia 5 byłych premierów, wielu innych świetnych kandydatów, ale tutaj wartość dodana może być większa – powiedział Rostowski w TVN24.

Rostowski na Twitterze zapowiedział, że będzie reprezentował m.in. Polaków, Hiszpanów i Francuzów. Jak podkreślił, przede wszystkim będzie jednak służył Brytyjczykom.

rostowski tweet
Przeczytaj więcej
Komentarze