18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy to jej koniec?

Róża Thun szokuje: "Polska jest problemem"

20.03.2019  22:10
Róża Thun twierdzi, że Polska jest "problemem"
Róża Thun twierdzi, że Polska jest "problemem" Fot: Pawel Wisniewski/East News

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein znów startuje w wyborach do europarlamentu. Została „dwójką” w okręgu numer 12 Małopolska/Świętokrzyskie i stoczy morderczy pojedynek z Beatą Szydło. Czy jednak wypowiedzi o Polsce przysporzą jej głosów? Do sieci trafiło nagranie, które może ją pogrążyć.

Europosłanka Róża Thun odbyła spotkanie z wyborcami zatytułowane „Na czym polega ta robota w Brukseli?". Nie mogła się najwyraźniej powstrzymać i opowiedziała, jaką kulą u nogi jest Polska dla Unii Europejskiej.

Róża Thun krytycznie o Polsce

Powiedziała, że Polska miała wzmacniać Unię Europejską, a ją osłabia i chce jedynie brać pieniądze. Podobno jej koleżanki zastanawiają się, czy w nowej kadencji przyjadą znad Wisły „rozwalacze”. Nazwała Polskę „problemem, który ciąży na całości”.

Jeśli jeden kraj niszczy praworządność, niszczy prawo, jeżeli sędziowie nie są niezawiśli i niezależni. Jeśli ten element choruje, to trzeba dać mu antybiotyk, bo on musi wyzdrowieć – powiedziała Róża Thun.

Koalicja Europejska

Powiedziała również, że w Unii Europejskiej politycznie zazdroszczą Polakom Koalicji Europejskiej. Podobno robi to na obcokrajowcach ogromne wrażenie, że udało się ją zbudować.

Róża Thun atakuje Polskę: