18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Samobójczy atak na PiS

Thun o różańcu. Ta wypowiedź to jej koniec?

Wojciech Kozicki
01.04.2019  11:46
Róża Thun - znowu kandyduje w wyborach
Róża Thun - znowu kandyduje w wyborach Fot: Piotr Molecki/East News

Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein (z domu Woźniakowska) znowu wystartowała w wyborach do europarlamentu. Jednak kontrowersyjne wypowiedzi mogą bardzo negatywnie wpłynąć na jej wynik wyborczy.

Niedawno Róża Thun na jednym ze spotkań powiedziała, że „Polska jest problemem” i stanowi kulę u nogi dla Unii Europejskiej. Europosłanka teraz wypowiedziała się o symbolach religijnych i partii PiS.

Ja się połapałam, jechałam wczoraj z lotniska taksówką i kierowca miał różaniec na lusterku zawieszony i ja od razu myślę, że pisior. My kojarzymy religię z PiS-em – powiedziała Róża Thun na spotkaniu z wyborcami.

Róża Thun i wybory

Wypowiedź europosłanki spotkała się z wybuchem śmiechu na sali. Jednak po wyborach może nie być jej do śmiechu. W internecie pojawiły się komentarze, że straci sporo poparcia i przegra pojedynek z Beatą Szydło.

Niedawno polityk opozycji Jerzy Meysztowicz przyznał, że biało-czerwona flaga w klapie kojarzy mu się z partią PiS. To słuszne skojarzenia, czy obydwoje z Thun mają po prostu obsesję?