18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rydzyk nie ma szans z Kaczyńskim! Prezes PiS bije go na głowę

Redakcja
18.12.2018  14:12
Rydzyk kontra Kaczyński. Wolna Europa nie ma szans z PiS

Według najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Express", partia Tadeusza Rydzyka nie ma najmniejszych szans w starciu z PiS. Redemptorysta i jego Ruch Prawdziwa Europa ma poparcie na poziomie Teraz! Ryszarda Petru.

Ojciec Tadeusz Rydzyk został mianowany ojcem chrzestnym nowo powołanej partii politycznej Ruch Prawdziwa Europa. Ugrupowanie, które pragnie przywrócić w Europie prawdziwie chrześcijańskie wartości, liczyło na ogromne poparcie w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego i wymieniane było jako jedno z najbardziej zagrażających PiS.

Tymczasem, według najnowszego badania Pollster dla "Super Express", Rydzyk nie ma żadnych szans w starciu z ugrupowaniem Jarosława Kaczyńskiego. Podczas gdy PiS może liczyć na poparcie rzędu 39 procent, na Ruch Prawdziwa Europa zagłosowałoby tylko 1 procent obywateli.

Dobrych wieści Pollster nie ma także m.in. dla Ryszarda Petru. Jego nowe ugrupowanie - Teraz! - w badaniu otrzymało zaledwie jeden procent głosów. Poniżej progu wyborczego znalazła się też jego niegdyś Nowoczesna (4 procent), Partia Razem i Wolność (po 2 procent).

Sporym zaskoczeniem może być wynik Roberta Biedronia. Choć jego partia jeszcze nie istnieje, polityk już może liczyć na siedmioprocentowe poparcie obywateli.

ZOBACZ TEŻ:

Czytaj także