Rydzyk zaczyna budowę muzeum. Rząd dał mu ponad 100 mln

07.05.2019  14:53
Tadeusz Rydzyk otrzymał finansowe wsparcie rządu i buduje muzeum
Tadeusz Rydzyk otrzymał finansowe wsparcie rządu i buduje muzeum Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Tadeusz Rydzyk buduje Muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Została mu przyznana ogromna dotacja od rządu, a spółka Rafako 6 maja zaczęła prace na placu budowy w Toruniu.

Tadeusz Rydzyk za 2 lata planuje otworzyć Muzeum „Pamięć i Tożsamość”. Jak podaje Wyborcza.pl, budowa w Toruniu już się rozpoczęła. Nie martwcie się, pieniędzy redemptoryście nie braknie, bo wicepremier Piotr Gliński przyznał mu 117 milionów złotych dotacji.

Początkowo dotacja miała wynosić "jedynie" 70 milionów, ale giełdowa spółka za budowę zażądała 117 milionów brutto. Gliński się postarał, pieniądze się znalazły.

Zobacz także
Toruński ośrodek od lat zajmuje się bardzo cenną działalnością edukacyjną i kulturotwórczą docenianą swego czasu m. in. przez Jana Pawła II, który w marcu 1994 r. podkreślał, że 'cenny wkład Radia Maryja w dzieło Nowej Ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie do cywilizacji miłości – tak Gliński uzasadniał gigantyczne pieniądze dla Rydzyka.

Tadeusz Rydzyk i Muzeum „Pamięć i Tożsamość”

Muzeum będzie kierowane przez Fundację „Lux Veritatis” (Rydzyk jest prezesem) i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Państwo daje grunt, eksponaty i i koncepcję. Muzeum ma przedstawiać historię Polski od chrztu do pontyfikatu św. Jana Pawła II. Istotnym tematem mają być Polacy ratujący Żydów w czasie niemieckiej okupacji.

To jest państwowe. To tak a propos tych ludzi, którym wątpię, czy zależy na Polsce, którzy ciągle gdzieś uderzają. A my pracujemy tak: Pan Bóg-Kościół-ojczyzna, Bóg-honor-ojczyzna – powiedział Tadeusz Rydzyk. (wyborcza.pl)
Trzeba myśleć o młodzieży, o dzieciach. Chcemy uczyć, właściwie formować dzieci i młodzież, by Polska była silna Bogiem, by Polacy kochali własną ojczyznę. Pracujemy nad tym już parę lat. Chcemy zacząć jak najszybciej. Trzeba się spieszyć, obyśmy za dwa lata to muzeum otwarli –powiedział w 2017 roku ojciec Tadeusz Rydzyk. (polsatnews.pl).
Zobacz także
Czytaj także