18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Stawka ujawniona!

PiS zapłaci Rydzykowi. "Transmisja mszy świętych"

Wojciech Kozicki
27.02.2023  14:37
Rydzyk dostanie pieniądze od PiS. "Transmisja mszy świętych"
Rydzyk dostanie pieniądze od PiS. "Transmisja mszy świętych" Fot: Polska Press/East News

Tadeusz Rydzyk znowu dostanie pieniądze od rządu PiS. Prawo i Sprawiedliwość przedłużyło na br. umowę z Fundacją Lux Veritatis, nadawcą Telewizji Trwam. Darmowe transmisje z mszy za publiczne pieniądze?

Znowu rządowe pieniądze dla Rydzyka. Jak ujawnia portal Wirtualne Media, Tadeusz Rydzyk dogadał się z PiS. W styczniu podpisano aneks do umowy między partią, a fundacją Lux Veritatis. Przedmiotem ma być transmisja mszy świętych. Nie wiadomo ile ich będzie ani w jaki sposób będą udostępniane, ale „podano, że płaci za to 39,6 tysięcy złotych”. W skali roku to „niemal pół miliona złotych”.

PiS i pieniądze dla Rydzyka za msze święte

Wirtualne Media przypominają, że TV Trwam udostępnia za darmo w telewizji naziemnej msze święte.  Nie wiadomo dlaczego w takim razie PiS chce płacić za to Rydzykowi. Jak informuje Radio ZET, w odpowiedzi na interpelację posłanki Hanny Gill-Piątek resort finansów wskazał, że w latach 2021 i 2022 Ministerstwo Finansów podpisało umowy z Fundacją Lux Veritatis na prawie 300 tys. zł, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej - na niemal 330 tys. zł, a Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uzyskała prawie 430 tys. zł dotacji od resortu spraw zagranicznych.

Co więcej, „resort edukacji zawarł z fundacją, Akademią Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i Fundacją Nasza Przyszłość umowy na łączną kwotę 2,1 mln zł”.

Fundacji o. Rydzyka PiS płaci 37 tys. zł za transmisję mszy świętej miesięcznie. Czyli około pół miliona złotych rocznie. Łącznie około 3,5 mln zł według umowy w latach 2015-2023. Ze składek, dotacji z budżetu państwa, czy wpłat prezesów spółek skarbu państwa... – pisze ekonomista Rafał Mundry na Twitterze.

Źródło: Wirtualne Media, Radio ZET

Czytaj także