18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zary(d)zykował i przegrał

Wielka porażka Rydzyka

14.05.2019  21:14
"Partia Rydzyka" już przegrała wybory - czy stanie się cud?
"Partia Rydzyka" już przegrała wybory - czy stanie się cud? Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Tadeusz Rydzyk i związana z nim partia polityczna mieli w planach wejście do Parlamentu Europejskiego. Kandydaci zrobili jednak redemptoryście niemiłą niespodziankę i te wybory mogą okazać się dla niego totalną porażką.

Tadeusz Rydzyk ma problem. Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi w zasadzie już przegrał wybory zanim się zaczęły. Jak podaje „Rzeczpospolita”, kandydaci zaczęli uciekać i na listach zrobiło się pusto. Niektórzy nie zebrali też wystarczającej liczby podpisów.

Były europoseł LPR Bogusław Rogalski, który był jedynką w województwach małopolskim i świętokrzyskim, nie powalczy w wyborach. Wyrejestrowała się też lista krakowska.

Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi - będzie przegrana w wyborach?

Ugrupowanie polityczne związane z Rydzykiem ma obecnie listy w jedynie w okręgach lubelskim i małopolsko-świętokrzyskim. Dalej zapewnia, że start w wyborach będzie, ale by wygrać potrzebują cudu. RP.pl przypomina, że muszą przekroczyć  próg 5 procent w skali kraju.

"Partia Rydzyka"

Mówiło się nieoficjalnie, że założyciel Radia Maryja i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej powołał do życia ugrupowanie polityczne, bo miał żal do PiS. Rydzyk narzekał, że dostaje od rządu za mało pieniędzy, a "gender i lewactwo" są hojnie finansowane. Miało mu się również nie podobać, że z rządu wylecieli „jego ludzie”, czyli Jan Szyszko i Krzysztof Jurgiel.

logo Tu się dzieje