18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

O. Rydzyk o UE: „To nowy Związek Radziecki. Jakbyście słuchali Radia Maryja, to byście wiedzieli”

Redakcja
20.12.2018  12:55
rydzyk
rydzyk Fot: MACIEJ KONIECZNY/REPORTER

Ojciec Tadeusz Rydzyk wziął udział w spotkaniu wigilijnym organizowanym przez Dom Kultury Polskiej w Wilnie. Podczas przemówienia toruński redemptorysta powiedział m.in. co sądzi na temat Unii Europejskiej.

W spotkaniu z Polakami w Wilnie uczestniczył oprócz o. Tadeusza Rydzyka jego zaufany człowiek - eurodeputowany Mirosław Piotrowski. To właśnie on pod koniec listopada złożył wniosek o rejestrację partii Ruch Prawdziwa Europa. Ugrupowanie ma na celu odbudowanie chrześcijańskich postaw w Europie.

O tym też mówił w Wilnie ojciec Rydzyk. Po tym, jak spóźnił się na spotkanie przez „niemiecki GPS, który zaprowadził na Białoruś", przekazał zgromadzonym swoją opinię na temat Unii Europejskiej – donosi gazeta.pl, powołując się na wileński portal informacyjny zw.lt.

Mamy europosłów, ale ta Unia, powiedziałbym, że jest to nowy Związek Radziecki. Komuś to się nie spodoba, ale tak jest. Nawet w Radiu Maryja słyszałem, jak europoseł Piotrowski mówił o tym Spinelli. Gdybyście słuchali Radia Maryja, to wszystko o tym byście wiedzieli. Na tej Unii Europejskiej jest napis Altiero Spinelli. Zobaczcie w internecie, co to za człowiek, który jest patronem UE? Stary komunista. I to taki komunista, że nawet partia komunistyczna wyrzuciła go ze swoich szeregów, bo był tak radykalny. Szedł dużo dalej niż jego poprzednicy. I to idzie na Polskę, na świat. Nie bójmy się o tym mówić - mówił.

Nazwisko włoskiego polityka faktycznie ma związek z UE, choć znajduje się na jednym z budynków Parlamentu Europejskiego, a nie „na tej Unii Europejskiej”. Jak przypomina gazeta.pl, Altiero Spinelli opowiadał się za federalistyczną wspólnotą europejską. Dla wielu nazwanie jego imieniem budynku PE jest dowodem na komunistyczny rodowód UE.

ZOBACZ TEŻ: Radio Maryja uczy: "Jak być dobrą żoną w sypialni"