18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"na samochody"

Tak Rydzyk sępi o kasę. Od lat ciągle mu mało [WIDEO]

Emilia Waszczuk
19.08.2019  17:44
Tak Rydzyk sępi o kasę. Od lat ciągle mu mało [WIDEO]
Tak Rydzyk sępi o kasę. Od lat ciągle mu mało [WIDEO] Fot: Jozef Ostrowka/REPORTER

Tadeusz Rydzyk ciągle potrzebuje pieniędzy. Do sieci trafił film z jego "błaganiami o datki" sprzed kilku lat. Przy okazji dostało się PiS.

Jak dużo pieniędzy potrzeba Tadeuszowi Rydzykowi, by w końcu poczuł się spełniony? Obawiamy się, że studnia ta nie ma dna, a złotówki redemptorysta będzie zbierał do samego końca. Byle ktoś tylko chciał go wspierać.

Kilka tygodni temu szef Radia Maryja prosił swoich wyznawców o "małe koperty". Przyznał, że potrzebuje nowego auta, ale nie ma za co go kupić. Przez ostatnich kilka lat dostał miliony od wiernych i od... rządu - czyli ode mnie, ciebie i Twojego sąsiada. Nawet, jeśli nie chcieliśmy dać mu złamanego grosza.

Państwo pieniędzmi podatników hojnie wspiera swego przyjaciela w zamian za robienie PiS kampanii politycznej...

Rydzyk żebrze o kasę

Tymczasem w sieci pojawił się film, który powinien Rydzyka pogrążyć, ale znając polskie realia i fanów duchownego - nic z tego.

Pieniądze. Potrzebujemy ich, a potrzebujemy. Owszem. Będziemy się do Was zwracać zawsze. Starcza, ale nie na to wszystko, co chcemy. A musimy kupić samochody... 

- mówił kilka lat temu redemptorysta z Torunia. I nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Miliony od rządu

Nagranie udostępnił między innymi lider Wiosny, europoseł Robert Biedroń. Wbijając szpilę Rydzykowi, wbił ją też PiS. Choć - ponownie - znając realia - partii w żaden sposób to nie obejdzie.

Ponad 200 mln zł w ostatnich czterech latach od rządu PiS to wciąż za mało - trzeba wyciągać rękę po “wdowi grosz” i oszczędności emerytów. Widzisz, a nie grzmisz... - napisał Biedroń.

Polityk co rusz przypomina o nadużyciach kleru. Przed wyborami do europarlamentu zapowiadał, że Wiosna będzie walczyła o rozdział państwa i kościoła. Postulaty te przenoszą teraz na wybory parlamentarne.

Jakie pomysły miał Biedroń na księży? Między innymi wprowadzenie w kościołach... kas fiskalnych. Oj miałby się w takim wypadku z czego pan Rydzyk spowiadać.

Czytaj także
Przeczytaj więcej