Mocno mu pojechała

Rydzyk znokautowany z niespodziewanej strony. "Żeruje na biednych"

23.05.2019  07:34
Rydzyk znokautowany z niespodziewanej strony. "Żeruje na biednych"
Rydzyk znokautowany z niespodziewanej strony. "Żeruje na biednych" Fot: AROLINA MISZTAL/REPORTER

Tadeusz Rydzyk oberwał bardzo mocno z dość niespodziewanej strony. Zaatakowała i znokautowała go Danuta Wałęsa! Żona byłego prezydenta, choć znana jest z łagodności, nie szczędziła przedsiębiorczemu redemptoryście bardzo gorzkich słów.

Danuta Wałęsa zaatakowała! Słynąca z dość łagodnego i spolegliwego charakteru była prezydentowa powiedziała coś, co pewnie w cichości serca myśli wielu Polaków. Ojciec Tadeusz Rydzyk został przez nią dosłownie znokautowany. Trudno mu się będzie z takich zarzutów wybronić.

Tadeusz Rydzyk znokautowany przez Wałęsową

Wałęsowa jest pewnym autorytetem, więc jej słowa również nie przejdą bez echa. Widać, że zachowanie Rydzyka przelało u niej do reszty czarę goryczy.

Dla mnie Tadeusz Rydzyk to nie jest ojciec, to polityk i biznesmen. Bardzo mi smutno, że w polskim Kościele dzieją się takie rzeczy. Słowo "ojciec" nie może mi przejść przez usta, bo dobry ojciec wprowadza pokój, nie podpuszcza i nie napuszcza na innych ludzi, nie żeruje na biednych – cytował jakiś czas temu Danutę Wałęsę portal tokfm.pl.

Z rozbrajająca szczerością Danuta Wałęsa przyznała, że Tadeusz Rydzyk w jej oczach w ogóle nie zachowuje się jak osoba duchowna. Biorąc pod uwagę jego ostre i nieskromne wypowiedzi, piękne samochody darowane przez bezdomnych i mediowe imperium, które stworzył - trudno się z nią nie zgodzić. Jeśli chodzi o przedsiębiorczość to słynny toruński zakonnik jest jej uosobieniem.

Wałęsa jest również oburzona faktem, że Radio Maryja i telewizja Trwam manipulują swoją podatną na wpływy publicznością. Trudno się nie zgodzić z tym, co ona myśli o Rydzyku.

Ojciec Rydzyk w akcji, fot. Lukasz Piecyk/REPORTER
Danuta i Lech Wałęsowie na mszy świętej, fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER
Danuta Wałęsa, fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
Czytaj także