18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ryszard Petru znowu się pomylił. Właśnie wymyślił nowe morze

Redakcja
26.11.2018  14:59
Ryszard Petru znowu się pomylił. Właśnie wymyślił nowe morze
Ryszard Petru znowu się pomylił. Właśnie wymyślił nowe morze Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Ryszard Petru nie daje o sobie zapomnieć. Właśnie zaliczył kolejną wpadkę. Internauci zapowiadają: tego „nie zapomnimy”.

Po tym, jak strzelił byka w swoim własnym nazwisku, a potem w nazwie swojej partii, lider partii Teraz! Ryszard Pe(t)ru zrobił kolejny niefortunny błąd. Tym razem - w nazwie geograficznej. 

Petru postanowił skomentować na Twitterze napiętą sytuację między Rosją a Ukrainą. Nie byłoby w tym nic nieodpowiedniego, gdyby nie pomylił nazwy akwenów wodnych. Czujni i nieco złośliwi internauci błyskawicznie zwrócili politykowi uwagę. Czemu nie? Przecież Morze Azorskie właściwie nie istnieje. A do ataku Rosjan na ukraińskie okręty doszło na Morzu Azowskim.

Być może lider Teraz! nie uważał na geografii i skojarzył Morze Azowskie z portugalskimi Azorami. Być może to zwykła literówka. Internauci zapowiadają jednak, że tej wpadki mu nie zapomną. Choć pojawiają się obrońcy polityka i tłumaczą, że „mylić się jest rzeczą ludzką”, złośliwcy śmieją się, że w tym przypadku chodzi o „mylenie się za każdym razem, jak się odezwie”.

ZOBACZ TEŻ:

Przeczytaj więcej
Komentarze