18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS realizuje obietnice wyborcze. Od stycznia miliony złotych na leczenie

Redakcja
27.12.2018  12:38
100 milionów na darmowe leki dla emerytów
100 milionów na darmowe leki dla emerytów Fot: Pixabay

Politycy PiS w 2019 roku częściowo zrealizują jedną z głównych obietnic wyborczych. Mieli dać darmowe leki wszystkim emerytom, dadzą dodatkowe 100 milionów na część medykamentów.

Darmowe leki dla seniorów, to jedna z głównych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Choć partia wybory wygrała i stanowi większość w polskim rządzie, obywatele powyżej 75 roku życia dalej musieli dopłacać do recept. Teraz jest szansa, że wydawać będą mniej - politycy planują dołożyć 100 milionów złotych do medykamentów.

ZOBACZ:  Miliardy na emerytury i renty w 2019 roku. Rząd da podwyżki, ale nie wszystkim

W sumie na darmowe leki dla seniorów rząd przeznaczy w 2019 roku aż 730 milionów złotych, czyli 100 milionów więcej, niż w roku poprzednim. Istnieje również szansa, że na listę bezpłatnych specyfików wpisane będą nowe pozycje.

To dobra wiadomość, bo większy budżet programu to więcej leków, które dla najstarszych Polaków będą za darmo. Seniorzy po skończeniu 70 lat zaczynają chorować na wiele chorób, a to bardzo obciąża ich budżet – powiedziała w rozmowie z "Super Express" Elżbieta Ostrowska z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Niestety, mimo licznych apeli lekarzy i polityków, rząd nie planuje zmian w formie przydzielania świadczeń najstarszym Polakom. Tak jak w poprzednich latach, refundowane w stu procentach recepty wypisywać będą im mogli jedynie lekarze rodzinni. Lekarze specjaliści nadal nie otrzymają od państwa takich uprawnień.

ZOBACZ TEŻ:  

Przeczytaj więcej
Komentarze