18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kupują wyborców?

Rozdadzą jeszcze więcej. Rząd przyjął... 300 Plus DLA DOROSŁYCH

10.07.2019  13:02
Rozdadzą jeszcze więcej. Rząd przyjął... 300 Plus DLA DOROSŁYCH
Rozdadzą jeszcze więcej. Rząd przyjął... 300 Plus DLA DOROSŁYCH Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Rząd PiS uchwalił zmiany w programie 300 Plus. Teraz świadczenie przysługiwać będzie także osobom dorosłym. Start już w sierpniu.

Wybory za pasem, a rząd Prawa i Sprawiedliwości uchwala kolejne "plusy". Po serii z wiosny, przyszła kolejna. Dopiero co możliwość dostawania 500 plus rozszerzono na wszystkie dzieci, a już politycy obiecali kolejne dodatki.

We wtorek PiS uchwalił ustawę, która ułatwić ma życie niepełnosprawnym. Choć brzmi jak realna pomoc, tak naprawdę 500 plus złotych dostaną nieliczni. Teraz okazuje się, że rząd da pieniądze komuś jeszcze.

300 plus dla dorosłych

"Dobry Start" to program, w którym wszyscy uczniowie mieli szanse dostawać co roku 300 złotych wyprawki na materiały do nauki. Pieniądze, które przeznaczyć mogli między innymi na zeszyty czy podręczniki, przysługiwały uczniom do 18 roku życia.

Od tego roku nastąpi jednak zmiana. Dodatkowe 300 złotych przypadnie też dorosłym. Muszą tylko - jak przystało na program dla uczniów - się uczyć. A "+" PiS obejmie nie tylko uczniów szkół średnich, ale też osoby w szkołach dla dorosłych i policealnych.

Wnioski o dodatkowe pieniądze będzie można składać już od 1 sierpnia.

Przeczytaj więcej
Komentarze