18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zapłacili pieniędzmi Polaków

PiS rozdał swoim miliony złotych za "osiągnięcia"

08.07.2019  08:11
Rząd PiS znowu szasta pieniędzmi Polaków -  na nagrody dla swoich nie żałuje
Rząd PiS znowu szasta pieniędzmi Polaków - na nagrody dla swoich nie żałuje Fot: Darek Nowak/REPORTER/East News, Pixabay.com

PiS nie żałuje sobie cudzych pieniędzy. Polski rząd nadal hojnie rozdaje sobie środki finansowe Polaków i wcale się z tym nie kryje. Jednak tym razem wyborcy mogą się zdenerwować, bo ekipa Kaczyńskiego znów rozdała sobie miliony na nagrody. Za co takie bonusy? Ta informacja może wam podnieść ciśnienie bardziej niż mocna kawa...

Polscy politycy są wirtuozami życia na koszt obywateli. Podróżują i tankują za darmo, Polacy płacą im za noclegi i jedzenie, mają korzystniejsze warunki kredytowe, dostają też bezzwrotne zapomogi, a Radosław Sikorski chciał nawet uzyskać gigantyczną dotację na remont swojego domu. To jednak nie koniec, bo rząd w tym roku postanowił znów sięgnąć do kieszeni Polaków i ich pieniędzmi hojnie nagrodzić urzędników.

PiS i nagrody dla urzędników

Informacje, które ujawnił „Super Express” mogą nie spodobać się wyborcom. Od początku 2019 roku urzędnicy zatrudnieni w ministerstwach otrzymali w sumie 6,4 mln złotych nagród. Oczywiście każda złotówka pochodzi z kieszeni podatników. Mateusz Morawiecki jednak uspokaja i twierdzi, że ministrowie i wiceszefowie ministerstw nie dostali ani grosza.

Najwięcej pieniędzy rozdano w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Urzędnicy otrzymali aż aż 3 244 525 mln zł. Czym sobie zasłużyli na bonusy? Jak podaje SE.pl, takie pieniądze rząd rozdaje m.in. za „szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, w szczególności za wybitne rezultaty w wykonywaniu powierzonych zadań, ukończenie trudnych projektów, rzetelne i terminowe wykonywanie zadań w trudnych warunkach lub pod presją czasu, zaangażowanie i kreatywną postawę zawodową”.

Mniej hojne niż MSZ było Ministerstwo Rolnictwa. Urzędnicy dostali „jedynie” 1,5 mln złotych. W Ministerstwie Środowiska Polacy dali urzędnikom 969 tys. złotych, a w Ministerstwie Cyfryzacji rozdano 539 tys. złotych. Najmniej pieniędzy zabrało obywatelom Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, bo rozdano tam tylko 10 tys. złotych.

Przeciętna nagroda dla urzędnika wynosi średnio 2,3 tys. złotych. W MON było to aż 2,7 tys. złotych.

Przeczytaj więcej
Komentarze